Divkārtejais Formula 1 čempions Fernando Alonso šodien publicējis paziņojumu, ka sezonas izskaņā liks punktu savai nepilnu divu dekāžu garajai F1 karjerai.

Fernando Alonso izplatījis paziņojumu: “Pēc 17 burvīgiem gadiem šajā brīnišķīgajā sporta veidā ir pienācis laiks izmaiņām un tālakai virzībai. Izbaudīju ik minūti no šīm satriecošajām sezonām, un nevaru pietiekami pateikties visiem cilvēkiem, kas padarīja šos mirkļus tik īpašus.

Šosezon vēl palikuši vairāki posmi, kuros piedalīšos ar lielāku entuziasmu kā jebkad. Redzēsim, ko nesīs nākotne. Jauni pārbaudījumi jau gaida tepat aiz stūra. Šobrīd izbaudu vienu no patīkamākajiem laikiem manā dzīvē, tomēr vēlos apgūt jaunus piedzīvojumus.

“F1LV

Vēlos pateikties visiem “McLaren” komandā. Mana sirds vienmēr būs kopā ar šo vienību. Zinu, ka nākotnē viņi atgriezīsies spēcīgāki un labāki. Iespējams, tas būs laiks, kad man atgriezties šai čempionātā. Tas mani padarītu ļoti laimīgu. Esmu ieguvis lieliskas attiecības ar tik daudz fantastiskiem cilvēkiem “McLaren” komandā, un viņi man ir snieguši iespēju paplašināt manu redzesloku arī citos čempionātos. Šobrīd jūtos pilnīgāks braucējs kā jebkad.

Šo lēmumu pieņēmu jau pirms vairākiem mēnešiem un pie tā pieturējos. Tāpat vēlos pateikties Čeisam Kerijam un “Liberty Media” par mēģinājumiem mainīt manas domas, kā arī visiem, kas ar mani ir sazinājušies šai laikā. Nobeigumā vēlos pateikties visām bijušajām komandām un komandas biedriem, konkurentiem, kolēģiem, atbalstītājiem, žurnālistiem un visiem, ar ko esmu savas karjeras laikā strādājis. Un it īpaši maniem faniem visā pasaulē! Esmu pārliecināts, ka mūsu ceļi vēl krustosies pavisam drīz.

Fernando Alonso F1 ienāca 2001. gadā, startējot “Minardi” komandas sastāvā. Lai gan debijas sezonā punkti netika gūti, tobrīd 19 gadus vecais spānis sevi pierādīja pietiekami, lai nonāktu “Renault” sistēmā un 2005. gadā apturētu Mihaela Šūmahera dominanci, kļūstot par tobrīd jaunāko F1 čempionu. Alonso savu titulu aizstāvēja gadu vēlāk, bet līdz trešajam titulam, startējot “McLaren”, “Renault” un “Ferrari” sastāvos neizdevās tikt.

Šobrīd nav zināms nākamā gada “McLaren” sastāvs, tomēr par reālākajiem kandidātiem uz abām pamatsastāva vietām uzskatāmi Karloss Saincs, Stofels Vandūrns un Lando Noriss.

Fernando Alonso šajā nedēļas nogalē “Toyota” sastāvā piedalīsies 6 stundu izturības sacīkstēs Silverstounā, kur aizvada pilnu sezonu. Tā noslēgsies 2019. gadā ar Lemānas 24 stundu sacīkstēm. Paredzams, ka Alonso karjeru turpinās aizokeāna notiekošajā IndyCar čempionātā.