Foto: Mercedes AMG F1

Šīs sezonas kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons uzskata, ka nākamgad būs pilnīgi citāds atlēts, pateicoties grozījumiem noteikumos par braucēju minimālo svaru, kas ļaus “Mercedes” braucējam pieaudzēt muskuļu masu.

Līdz šīs sezonas izskaņai eksistē noteikumi, kas paredz minimālo svaru mašīnai kopā ar tās braucēju, līdz ar to vieglākie braucēji guva ievērojamas priekšrocības. “Sauber” pārstāvis Markuss Ēriksons pērn izteicās, ka 10 kg starpība ar viņa toreizējo komandas biedru Paskālu Verleinu esot radījusi pat 0.4 sekundes aplī lielu atšķirību. No 2019. gada sezonas noteikts minimālais svars braucējam ar viņa formulas sēdekli, kas, visticamāk, būs 80 kg. Tā rezultātā fizioloģiskās atšķirības vairs nespēlēs tik lielu lomu, kā tas bijis līdz šim. Drastiskās svara nodzīšanas diētas nereti apdraudējušas arī braucēju veselību.

Luiss Hamiltons atzinis, ka pērn izcīnītais čempiona tituls daļēji gūts, pateicoties jaunajai diētai, kas pārsvarā balstījusies uz dažādiem augiem, tomēr jaunos grozījumos noteikumos redz kā lielisku izdevību mainīt savu treniņu programmu jau no šī gada izskaņas.

“F1LV

Nākamgad būšu citādāks atlēts. Esmu sajūsmā par to. Nedomāju, ka mainīsies mani veselīgas ēšanas paradumi, tomēr labprāt paēdu kārtīgi. Ideālā gadījumā būtu mazliet smagāks nekā esmu šobrīd. Katru gadu braucēji, it īpaši paši garākie, izjūt spiedienu kļūt tievākiem, kaulainākiem un neveselīgākiem. Noteikumi mainās, kas ir ļoti labi. Esmu priecīgs, ka nākamgad varēšu ēst vairāk, būt mazliet smagāks, toties ievērojami spēcīgāks,” stāsta četrkārtējais pasaules čempions. “Joprojām vēlos būt ātrs, ass un ar labu reakciju. Nereti apaļīgums nozīmē, ka neesi ātrs, turklāt paaugstināt smaguma centru īpaši nevēlos.

Hamiltons nereti izrādījis savu ķermeni plašākai publikai ar sociālo tīklu (galvenokārt “Instagram”) palīdzību, tomēr norāda, ka šādas bildes var būt mainīgas un filtri ļauj pārējai pasaulei redzēt lietas citā gaismā. “Mercedes” braucējs uzsvēra, ka visiem cilvēkiem ir lietas, kas viņos pašos nepatīkot. Pats Hamiltons atzina, ka, līdz ar jauno noteikumu stāšanos spēkā, labprāt ‘uzaudzētu lielāku sešpaku‘ (uzlabotu vēdera preses muskulatūru).