Ar uzvaru trešajā braucienā un 55 punktiem visas nedēļas nogales garumā igauņu autosportists Juri Vips savā debijas sezonā ievērojami uzlabojis savas izredzes cīņā par titulu. Pretēji, ļoti neveiksmīga nedēļas nogale izvērtās viņa tautietim Ralfam Āronam, kurš spēja izcīnīt tikai vienu punktu.

Pirmajam braucienam pole position izcīnīja Saša Fenestrazs, kurš startā noturēja ķīnieti Žou sev aizmugurē, kamēr otrajā rindā Tiktumam padevās ne pārāk veiksmīgs starts. Viņam gan samērā ātri izdevās atgūties un apsteigt Žou un mesties uzbrukumā cīņai par pirmo pozīciju. Lai gan abi līderi vairākus apļus pavadīja ļoti cieši viens otram, tomēr sekmīgu manevru Tiktums veica tikai 4 apļus pirms finiša. Pamatīgas problēmas ar caurām riepām piemeklēja “Prema” komandu – izstāties nācās Žou, Āronam un Mikam Šūmaheram. Uz trešo pozīciju pakāpās Džonatans Aberdeins, tomēr, sacīkstēm atsākoties, pieļāva kļūdu un palika aiz Enāma Ahmeda un Juri Vipa. Sešinieku noslēdza līdzšinējais kopvērtējuma līderis Markuss Ārmstrongs.

REZULTĀTI

“F1LV

Otrais brauciens tika aizvadīts Mika Šūmahera zīmē. Septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela dēls startā apsteidza pole position ieguvēju Fabio Šēreru un pārliecinoši kontrolēja notikumu gaitu līdz pat finišam. Šērers ilgāku laiku turējās 2 sekunžu atstatumā, līdz viņu noķēra Vips. Igaunis vispirms apsteidza Šēreru, kurš vēlāk tehnisku ķibeļu dēļ izstājās, bet tad samazināja atstatumu līdz Šūmaheram līdz 1 sekundei. Vācietis vēlāk izteicās, ka pēdējos apļos uztraucās par strauji dilstošo riepu mūžu, tomēr tās izdevās sataupīt pietiekami, lai noturētu uzvaru. Ar finišu 3. vietā savu pirmo pjedestālu šosezon izcīnīja Aberdeins. Neveiksmīgs brauciens Āronam un Tiktumam. Pēdējais startā zaudēja 4 pozīcijas un nonāca ārpus desmitnieka, tomēr prata vairākas pozīcijas atgūt līdz abi sadūrās un noslēdza braucienu desmitnieka beigās.

REZULTĀTI

Trešajā braucienā “Motopark” pārstāvji Vips un Aberdeins aizņēma pirmo starta rindu. Lai gan uz mirkli izskatījās, ka vadību pārņems Aberdeins, tomēr abi nonāca tuvu kontaktam un dienvidāfrikānis piekāpās ne tikai Vipam, bet arī Fenestrazam, kurš metās uzbrukumā Vipa līderpozīcijai. Abi gandrīz saskārās, tomēr arī šai duelī pārāks bija igaunis. Vips varēja mazliet atpūsties drošības mašīnas laikā, ko izraisīja viņa tautieša Ārona un Sebastiana Fernandesa sadursme. Ilgāku laiku Ahmeds atradās 4. vietā, līdz viņu noķēra un apdzina Tiktums. Abi turpināja cīņu, un tajā iesaistījās arī Šūmahers. Tiktums pieļāva kļūdu un Šūmahers viņam tika garām.

REZULTĀTI

Pēc neveiksmīgas nedēļas nogales Markuss Ārmstrongs zaudējis čempionāta līdera godu un nu par 18 punktiem atpaliek no Daniela Tiktuma. Lieliskais sniegums visos trīs braucienos uz trešo vietu ļāvis pakāpties Juri Vipam, bet vadošo sešinieku noslēdz Ahmeds, Ārons un Žou. Šūmahers ar 137 punktiem ieņem septīto pozīciju. Blāvs sniegums visos 3 braucienos licis Robertam Švarcmanam zaudēt līdera godu debitantu ieskaitē, ko nu pārņēmis Vips.

KOPVĒRTĒJUMS

Nākamais posms pēc nedēļas risināsies Misano trasē, Itālijā.