Foto: Toyota Gazoo Racing

No FIA pasaules izturības sacīkšu čempionāta sezonas trešā posma Silverstounas 6 stundu sacīkstēm diskvalificētas pirmajā un otrajā vietā finišējušās “Toyota TS050 Hybrid” ekipāžas par spēkrata neatbilstību tehniskajiem noteikumiem.

Svētdien ziņojām, ka par sākotnējiem uzvarētājiem kļuva “Toyota” ekipāža ar Sebastianu Buemi, Kazuki Nakadžimu un tikko par F1 karjeras pārtraukšanu paziņojušo Fernando Alonso. Prieki gan nav bijuši ilgi, jo mašīnas grīdas deformācija pie 2500 N spēka bijusi pārāk liela (6mm labajā pusē; 8 mm – kreisajā).

Pati “Toyota” komanda izplatījusi paziņojumu, ka iemesls diskvalifikācijai meklējams Silverstounas trases apmalēs, kas sacīkšu laikā minimāli iedragājušas grīdu pietiekami, lai mašīnas nevarētu iziet tehnisko pārbaudi.

“F1LV

Līdz ar to pie dubultuzvaras tikusi “Rebellion Racing” komanda. Pirmā vieta nu pienākas Matiasam Bešem, Gustavo Menezesam un Tomasam Lorēnam, kamēr otro vietu bez savainotā Bruno Sennas ierindā izcīnīja Andrē Loterers un Nīls Janī. Tas ļāvis uz trešo vietu pakāpties “SMP Racing” ekipāžai Stefanam Saracinam un Jegoram Orudževam.

Pēc trim no astoņiem šīs sezonas posmiem kopvērtējuma vadību saglabā #8 “Toyota” (Alonso / Buemi / Nakadžima) ar 65 punktiem. Uzvara ļāvusi “Rebellion Racing” ar 63 punktiem pakāpties uz otro vietu priekšā #7 “Toyota” (Konvejs / Kobajaši / Lopess), kuri šogad iekrājuši 46 punktus.

Diskvalifikācija piešķirta arī GTEPro klasē otrajā vietā finišējušajai #91 “Porsche” ekipāžai (Džanmarija Bruni / Ričards Līcs), jo mašīnas grīda esot bijusi 48 milimetrus tuvāk zemei kā atļauts.