“Schmidt Peterson Motorsports” komandas vadītājs Sems Šmits izteicies, ka IndyCar čempionāta organizatoriem nepieciešams pārskatīt iespēju veikt izmaiņas trases nožogojuma izveidē pēc smagās avārijas Pokono Tri-ovālā, kā rezultātā smagas traumas guva viņa vadītās vienības braucējs Roberts Vikenss.

Pēc svētdien piedzīvotās avārijas Vikenss tika nogādāts slimnīcā, kur tika atklāts, ka sportists lauzis abas kājas, labo roku, guvis plaušu un mugurkaula traumas. Pēc magnētiskās rezonanses un mugurkaula operācijas tajā tika ievietoti titāna stieņi un skrūves. Operācija aizritēja bez komplikācijām, tomēr to, cik ļoti trauma ietekmēs Vikensa dzīvi un karjeru vēl ir grūti prognozēt.

Vikensa pārstāvētās komandas vadītājs Sems Šmits pats savulaik startēja IndyCar (tolaik IRL) čempionātā, tomēr 2000. gadā Floridā esošajā Volta Disneja pasaules ovālā piedzīvoja smagu avāriju, kā rezultātā vairs nav spējīgs pakustināt ne savas rokas, ne kājas un ikdienā pārvietojas ar ratiņkrēslu.

Šmits ir pārliecināts, ka pēc šīs avārijas ir jāpārskata drošības nožogojumu potenciālās izmaiņas. Esošie žogi strauji samazina mašīnu ātrumu, tomēr liek tām strauji sākt rotēt pašām ap savu asi. Tāpat tiek sagraizītas nolūzušās mašīnas detaļas, radot gružus visā trases platumā. Šmits atzīst, ka viņam nepatīk sūdzēties par lietām, kam pats neredz risinājumu, tomēr norāda, ka aicinājumus izvietot efektīvākus un drošākus žogus, viņš esot ieteicis jau kopš Dena Veldona letālās avārijas 2011. gadā.

Šmits arī apstiprinājis, ka šajā nedēļas nogalē notiekošajās sacīkstēs komanda piedalīsies tikai ar Džeimsu Hinčklifu, bet Roberta Vikensa aizvietotājs vēl nav atrasts. Tā kā komanda necīnās par titulu, tiek baumots, ka viens no primārajiem kritērijiem aizvietotāja piesaistei būšot viņa spējas piesaistīt finansējumu.