Foto: EKS

“Audi” izplatījuši paziņojumu, ka šīs sezonas izskaņā pametīs pasaules rallijkrosa čempionātu, kā arī neatgriezīsies tajā 2021. gadā, kad braucēji izmantos elektromobiļus.

Pēc vakardien izplatītā paziņojuma par galvenās uzmanības veltīšanu Formula E un DTM čempionātiem “Audi” motorsporta nodaļas vadītās Dīters Gass apstiprinājis, ka šīs sezonas izskaņā rūpnīca pametīs pasaules čempionātu rallijkrosā, kur tā pirmo reizi piedalījās 2014. gadā, bet kopš 2015. gada, sadarbojoties ar Matiasa Ekstroma vadīto “EKS” komandu, piedalās komandu čempionātā.

Kā rūpnīca mēs vairs nepiedalīsimies rallijkrosā. Esam nolēmuši koncentrēties uz Formula E un DTM. Visu izšķir tas, kur ir vislielākās platformas, kur varam darboties un ko varam atļauties. Startējam Formula E čempionātā, līdz ar to mums jau ir sava elektromobiļu programma motorsportā. Lai gan bijām ieinteresēti pārejā uz elektromašīnām, beigu beigās bija jāizdara izvēle starp elektrisko rallijkrosu un DTM.

“F1LV

Ja skatamies uz spējām atpelnīt investīcijas un mūsu ideju izplatīšanu gan tradicionālo iekšdedzes dzinēju, gan ar elektrību vadāmo spēkratu lauciņā, šis ir labākais kompromiss. Šis vairāk ir pozitīvs lēmums DTM čempionātam, nevis negativitāte pret rallijkrosu,” stāsta Gass, norādot, ka darbs pie šī gada “Audi” S1 Supercar spēkrata netiks pārtraukts un komanda joprojām cer uzlabot savas pozīcijas līdz sezonas beigām.

Gass arī norādījis, ka atgriešanās čempionātā tālākā nākotnē ir iespējama. “Joprojām uzskatu, ka rallijkrosam ir ļoti interesants koncepts. Joprojām raudzīsimies tā virzienā un pieņemsim atbilstošus lēmumus. Protams, vēl ir pāragri solīt, ka kādu dienu atgriezīsimies, tomēr par to neaizmirsīsim.”

Foto: EKS

Pagaidām vēl nav zināms, kas notiks ar “Audi” atbalstīto “EKS” komandu. Abas puses tuvākajā laikā tiksies un veiks pārrunas. Lai gan pastāv iespējamība, ka komanda pametīs čempionātu, tomēr tā var veikt ražotāja maiņu un saglabāt savu vietu čempionātā, vai startēt ar privātajiem “Audi” spēkratiem bez rūpnīcas atbalsta.

“Audi” pārstāvjiem 11 reizes izdevies izcīnīt uzvaras pasaules čempionāta posmos. Desmit panākumus, kā arī 2016. gada čempiona titulu ar “EKS” izcīnīja jau iepriekš pieminētais Ekstroms, bet 2015. gada Argentīnas posmā pie panākuma tika “Larsson Jernberg Racing Team” pārstāvis Robins Larsons.

Pērn “EKS” komandas rindās startēja arī latvietis Reinis Nitišs, sezonas laikā izcīnot 71 punktu, kas ļāva jēkabpilietim izcīnīt 14. vietu čempionāta kopvērtējumā.