Ar negaidītu paziņojumu klajā nākuši “Peugeot”, paziņojot par aiziešanu no FIA pasaules rallijkrosa čempionāta šīs sezonas izskaņā.

Šosezon atlicis vairs tikai viens posms, kas 24. un 25. novembrī risināsies Dienvidāfrikā. Pēc tā Sebastjēnam Lēbam, kā arī brāļiem Timijam un Kevinam Hanseniem nāksies meklēt jaunu darba vietu, jo “Peugeot” nolēmuši savu nākotnes attīstību virzīt ar elektrību darbināmu tehnoloģiju virzienā.

“Peugeot” vadītājs Žans Filips Imparato paziņojis: ““Peugeot” koncentrēsies uz resursu ieguldīšanu jaunu sporta elektromobiļu radīšanā, tādēļ pieņemts lēmums 2018. gada sezonas izskaņā pamest pasaules čempionātu rallijkrosā, kā nākotne joprojām ir ļoti neskaidra.

Lēmums pieņemts mazāk kā divus mēnešus pēc “Audi” rūpnīcas paziņojuma pamest čempionātu un koncentrēties uz savām Formula E un DTM programmām. Abi uzņēmumi izrādīja aktīvu interesi pārejai uz elektromobiļu čempionātu, taču čempionāta rīkotāji “IMG” atlika šos plānus pa vienu sezonu uz 2021. gadu.

Šorīt mana pasaule sagriezās kājām gaisā. Šī viennozīmīgi ir smagākā diena manā dzīvē. Mans sapnis ir sasists lupatās. Nepadosimies, tomēr iespējas stāties uz starta 2019. gadā ir ierobežotas,” stāsta komandas braucējs Kevins Hansens.

Kā rūpnīcas komanda “Peugeot” pasaules čempionātā ienāca šosezon, pārņemot 14-kārtējā Eiropas čempiona Keneta Hansena komandu, ko “Peugeot” atbalstīja pirmās četras sezonas. Tas nozīmē, ka pastāv liels risks nākamgad uz starta redzēt tikai vienu rūpnīcas komandu – “Volkswagen”, ko šobrīd pārstāv Johans Kristofersons un Peters Solbergs.