FIA pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori izziņojuši 2019. gada sezonas kalendāru. Pirmoreiz čempionāta vēsturē tas sāksies ārpus Eiropas ar sacensībām Abū Dabī, kamēr Latvijas posms saglabājis savu vietu septembra vidū.

Jau vēstījām, ka Jasmarīnas sacīkšu trase, kas pēdējā laikā populāra ar Formula 1 čempionāta sezonas noslēguma posma rīkošanu, tikusi pie iespējas atklāt rallijkrosa sezonu. Pirmais posms risināsies no 5. līdz 6. aprīlim.

Tad sportisti dosies uz Barselonu, kas pagarinājusi līgumu par pasaules čempionāta posma rīkošanu uz vēl vismaz četriem gadiem. Tāpat par ievērojamu līguma pagarināšanu paziņots leģendārajā Holjesā, kur Zviedrijas posms risināsies vēl vismaz piecus gadus, neraugoties uz nesen izskanējušajām baumām par Tierpes trases iekļaušanu kalendārā.

“F1LV

Jasmarīna gan nav vienīgā jaunā trase, jo Beļģijas posms turpmāk vairs nenotiks Metē, bet gan Spa trasē. Tikmēr kalendāru pametis Portugāles posms Montalegres trasē, kā arī Vācijas posms Esteringas trasē, līdz ar to kalendārs sarucis līdz 11 posmiem.

Jāpiemin, ka Esteringā risināsies sacensības tikai Eiropas čempionāta ietvaros 17. un 18. augustā.

Neste World RX of Latvia norises laiks īpaši nav mainījies – 14. – 15. septembris. Jāpiemin, ka Rīgā risināsies sezonas noslēdzošais posms Eiropas čempionātā Supercars un Super 1600 klašu ieskaitēs, kur šogad ar savu meistarību skatītājus priecēja attiecīgi Reinis Nitišs un Artis Baumanis.

Noslēdzām līgumu uz vienu gadu ar iespēju to pagarināt. Šoreiz nevarējām uzreiz noslēgt četru gadu līgumu, jo jāsagaida jaunā valdība Latvijā un tad būs jāiet pie valstsvīriem nodrošināties ar ilgtermiņa līgumu,” potālam ‘sportacentrs.com’ pavēstījis posmu rīkojošā uzņēmuma “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Jauno budžetu apstiprinās tikai jaunā valdība, bet pašlaik nav zināms, kad tas būs. Kā redziet, otrdien Ministru Kabinets nolēma un ceturtdien organizatori izsludināja kalendāru. Ja otrdien nebūtu pieņemts pārdalīt līdzekļus, mēs nebūtu kalendārā. Lai noslēgtu līgumu, ir nepieciešamas garantijas un šoreiz izlīdām caur adatas aci. Vakar, šodien agri no rīta likām gala punktus līgumos. Viss sagāja vien pēdējās minūtēs.

Sezonas pēdējais posms no 31. novembra līdz 1. decembrim arī nākamgad risināsies Dienvidāfrikā, tomēr līdz tam būs jāgaida veseli divi mēneši pēc priekšpēdējā posma Ostinā, Teksasā.

RX2 klases kalendārs tiks publicēts vēlāk.

NrSacīkstesTraseDatums
1Abū Dabī RXJasmarīna5. - 6. aprīlis
2Katalonijas RXBarselona27. - 28. aprīlis
3Beneluksa RXSpa11. - 12. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
5Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa6. - 7. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra3. - 4. augusts
8Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
9Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja9. - 10. novembris

EuroRX Supercar 2019. gada kalendārs

NrSacīkstesTraseDatums
1Lielbritānijas RXSilverstona25. - 26. maijs
2Norvēģijas RXHella15. - 16. jūnijs
3Zviedrijas RXHoljesa6. jūlijs - 7. jūlijs
4Vācijas RXEsteringa17. - 18. augusts
5Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
6Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris

EuroRX Super 1600 2019. gada kalendārs

NrSacīkstesTraseDatums
1Barselonas RXBarselona27. - 28. aprīlis
2Beļģijas RXSpa11. - 12. maijs
3Zviedrijas RXHoljesa6. jūlijs - 7. jūlijs
4Vācijas RXEsteringa17. - 18. augusts
5Francijas RXLoīka31. augusts - 1. septembris
6Latvijas RXBiķernieki14. - 15. septembris