Par nestartēšanu 2019. gada sezonas FIA pasaules rallijkrosa čempionātā paziņojusi “Olsbergs MSE” vienība, kuru šosezon ar “Ford Fiesta” automašīnām pārstāv Kevins Ēriksons un Robins Larsons.

Zviedru komanda pasaules čempionātā piedalījās jau pirmajā sezonā 2014. gadā, kad Andreass Bakeruds un Reinis Nitišs nodrošināja čempiona titulu komandu ieskaitē. Kopš tā laika noturēt rūpnīcu vienību tempu paliek arvien grūtāk, bet pēc sadarbības pārtraukšanas ar “Ford Performance” Andreasa Ēriksona vadītā komanda izlaida 2017. gada sezonu, taču atgriezās šosezon. Kevins Ēriksons un Robins Larsons saņēmuši vairākus sodus par dzinēja komponenšu maiņām, kā rezultātā kopvērtējumā abi atrodas otrajā desmitā.

Šīs dienas lēmums ir ļoti skumjš, taču tas pieņemts ar domām kompānijas attīstībai ilgtermiņā. Izmaksas pasaules čempionāta komandas uzturēšanā ir pārlieku augstas,” norāda Andreass Ēriksons (Kevina Ēriksona tēvs). “Tāpat ar nepacietību gaidām elektromobiļu ienākšanu pasaules čempionātā 2021. gadā. Nākamā gada laikā centīsimies atrast autoražotāju, kas vēlās sadarboties, kopīgam atgriešanās procesam uz minēto sezonu.

“Olsbergs MSE” ir jau trešā vienība, kas pēdējo gadu laikā paziņojusi par savu aiziešanu no čempionāta. Pirms tam līdzīgu motīvu vadītas par savu aiziešanu paziņoja “Audi” un “Peugeot“.

Jāpiemin, ka “Olsbergs MSE” aktīvi darbojas arī citos čempionātos – ilgāku laiku tā piedalījās Amerikā populārajā Global Rallycross championship līdz tā likvidēšanai 2017. gada izskaņā. Zviedru vienība ar saviem spēkratiem aprīko arī RX2 klases mašīnas, kuras darbībā redzēsim arī sezonas pēdējā posmā Dienvidāfrikā, kur Latviju pārstāvēs Reinis Nitišs un Vasīlijs Grjazins.