Formula 1 organizatori atmetuši roku idejai par ‘kameru brillēm’, kas palīdzētu skatītājiem redzēti tieši tādu pašu skatu, kā redz sacīkšu braucēji. Tā vietā jau šobrīd ir atrastas vairākas alternatīvas.

Brilles, kas video formātā ieraksta visu, ko to valkātājs redz, pirmoreiz F1 padokā izmēģināja Pjērs Gazlī Monako Grand Prix nedēļas nogales laikā, bet vēlāk Kanādā Romēns Grožāns ar tām veica arī instalācijas apli. Izmēģinājumi gan nevainagojās panākumiem – to nēsāšana nebija ērta un braucējiem sāka sāpēt galva.

F1 kokpitu kameru attīstības nodaļas vadītājs Stīvs Smits apstiprinājis, ka šobrīd tiek aktīvi strādāts pie jaunām idejām. “Esam zaudējuši interesi par brillēm. Video materiāls ir ļoti labs, taču radītais risks nav tā vērts. Meklējam veidus kā pozicionēt kameru ķiveres iekšpusē vai tieši virs tās. Nevaru paziņot precīzus termiņus, taču pavisam drīz risinājums tiks atrasts.

“F1LV

IndyCar izmantotās kameras virs ķiveres ir samērā lielas un F1 nevēlās iet šo ceļu un demonstrēt sliktu piemēru citiem čempionātiem. FIA mērķis ir saglabāt kameru ne smagāku par 35 gramiem, ar nosacījumu, ka bildes kvalitāte neciestu.

Ievietojot kameru ķiveres iekšpusē, bildes kvalitāte gan neizbēgami ciestu priekšā esošā vējstikla dēļ, tādēļ tiek apsvērts kameru novietot ‘zoda zonā’ – mazliet zem braucēju skatu punkta. Tas gan prasītu nelielas izmaiņas ķiveru dizainā.