Kanādietis Roberts Vikenss ar lieliskām sekmēm uzsāka 2018. gada IndyCar sezonu, priekšlaicīgi nodrošinot labākā debitanta balvas izcīnīšanu, tomēr 29 gadus vecajam sportistam sezona noslēdzās priekšlaicīgi pēc šaušalīgas avārijas Pokono ovālā.

“Schmidt Peterson Motorsports” braucējs ar sociālo tīklu palīdzību atklājis, ka piedzīvojis abu kāju paralīzi. “Šodien pirmoreiz veicu pārkāpšanu kā cilvēks ar paralīzi. Ķermeņa augšdaļa paliek arvien spēcīgāka. Ceru, ka drīz ko tādu varēšu veikt bez citu palīdzības. Šobrīd dalos ar video klipiņiem, kuros redzama neliela kāju kustība, taču realitātē esmu tālu no spējas staigāt paša spēkiem. Daži cilvēki pilnībā neizprot traumu intensitāti, tādēļ vēlējos atainot realitāti. Nekad dzīvē neesmu strādājis tik smagi un esmu gatavs atdot visu, lai kāju nervi atgūtu savas spējas.

Avārijas rezultātā Vikenss guva mugurkaula traumu, kas izraisījis paralīzi. Papildus tam tika lauztas 4 ribas, abas kājas, kakla skriemeļi, abas rokas, kā arī savainotas plaušas.

Pat pēc pēdējo trīs posmu izlaišanas Roberts Vikenss sezonu noslēdza ar 291 punktu – tikpat cik komandas biedram Džeimsam Hinčklifam. Abi kanādieši kopvērtējuma’ieņēma 10. un 11. vietu.