“Mercedes” komandas braucējs Valteri Botass atzinis, ka viņam ir apnikusi sava pašreizējā loma vienībā, kas liedz realizēt maksimālo individuālo potenciālu.

Par spilgtu piemēru personīgo interešu upurēšanai komandas labā kļuva sacīkstes Brazīlijā, kur abas “Mercedes” formulas atradās divās vadošajās pozīcijās, tomēr Luisam Hamiltonam bija iespēja iekrāt pārsvaru, kamēr Botass centās kavēt aizmugurē braucošos konkurentus. Finiša līniju Hamiltons šķērsoja pirmajā vietā, kamēr nodeldētās riepas liedza Botasam nosargāt ceturto pozīciju cīņā ar Danielu Rikjardo.

Dažkārt tas sāk krist uz nerviem, jo man šādi jābrauc samērā bieži. Man bija jābrauc ļoti piesardzīgi. Šādos brīžos jāatrod kompromiss starp pozīcijas aizsargāšanu un līkuma izejas ātruma upurēšanu. Centos, cik varēju, taču beigās tas bija tikai laika jautājums, kad konkurenti tiks garām. Protams, ka varēja klāties labāk. Jau pirmajā nogrieznī cīnījos ar mašīnas pārkaršanu, bet otrajā pusē aizmugurējās riepas strauji nodila. Kad tas sākās, mans ātrums zuda un Daniels tika garām. Tad bija izdevība izmantot ‘bezmaksas pitstopu’, ko veicām, lai minimizētu risku,” savus piedzīvojumus trasē komentē Valteri Botass.

“F1LV

Somu sportists “Mercedes” komandā pavada jau otro gadu, taču šosezon gan paša ātruma trūkuma, gan komandas pavēļu, kā arī sāpīgu neveiksmju (Azerbaidžānā) dēļ tā arī nav spējis izcīnīt nevienu uzvaru. Neraugoties uz to, komanda vēl pirms Abū Dabī GP nodrošinājusi uzvaru konstruktoru ieskaitē.

Ikviens komandas darbinieks to ir pelnījis. Katrs strādāja ļoti smagi, lai tas notiktu. Iespaidīgi atskatīties uz to, ko esam sasnieguši kā komanda. Spriedzes laikā allaž esam turējušies kopā. Manuprāt, šis ir panākumu iemesls, tādēļ vēlos apsveikt visus un pateikties katram komandas darbiniekam. Katru gadu paliek arvien grūtāk. Esam izcīnījuši tik daudz titulus pēc kārtas. Nākamgad nebūs vieglāk, tomēr tas mūs tikai motivē. Panākumu atslēga ir kļūdu minimizēšanā. Palikām vienoti un noskaņojums komandā tikai uzlabojas. Ceru, ka tas turpināsies tā arī nākotnē.