“Red Bull” motorsporta daļas padomnieks Helmuts Marko ir pārliecināts, ka Maksa Verstapena straujais progress ir padarījis viņu par labāku braucēju kā Daniels Rikjardo gan kvalifikācijās, gan sacīkšu režīmā.

Aizvadītās sezonas izskaņā Daniels Rikjardo nolēma pamest “Red Bull” komandu, lai pievienotos “Renault”, liekot punktu abu braucēju nepilnu 3 sezonu ilgajai sadarbībai. No statistikas viedokļa abi sportisti bija līdzvērtīgi, tomēr realitātē ļoti bieži patieso spēku samēru noteikšanu ietekmēja neizturīgās “Red Bull” formulas. 2017. gadā problēmas vajāja Maksu Verstapenu, bet pērn par neveiksminieku kļuva Daniels Rikjardo.

Mums ir īpaši dati. Kvalifikācijā atstatums starp abiem bija lielāks. Arī sacīkstēs viņš (Makss Verstapens) ir mazliet ātrāks. Īpatnēji, ka Maksa mašīna biežāk veic sānslīdes, tomēr tas neliedz saglabāt riepas labā stāvoklī. Šai ziņā viņš ir attīstījies, salīdzinot ar to, kā bija, kad uzsākām sadarbību,” 21 gadu veco sportistu slavē Helmuts Marko.

“F1LV

Otrajā gadā Rikjardo mazliet sāka iepalikt, taču pats spēja to apjaust un sāka intensīvu darbu pie savas fiziskās formas, atkal nokļūstot tuvu Verstapenam. 2018. gada sezonas otrajā pusē gan bija skaidri redzams Verstapena pārākums.

Pagājušo sezonu Makss Verstapens noslēdza 4. vietā, pateicoties lieliskam sniegumam pēdējos posmos. Nīderlandes pārstāvja sezonas sākums gan nebija tik spožs – sadursmes ar Luisu Hamiltonu, Sebastianu Fetelu un Danielu Rikjardo, kā arī avārija Monako GP treniņos laupīja daudz vērtīgu punktu.

Galvenās problēmas bija kontroles trūkums un nepacietība. Lieta ir tāda, ka Verstapens ir pietiekami ātrs, taču viņam nav vienmēr visiem jāpierāda, ka viņš ir pats ātrākais. Viņam tas nav vajadzīgs. Viņa imidžs runā pats par sevi un divcīņā ar viņu labāk nespēlēties.