“Haas” F1 komandas vadītājs Gunters Steiners paziņojis, ka vienībai neesot nekādas jēgas palikt čempionātā, ja neizdosies atrast veidu, kā pacīnīties ar trim vadošajām komandām.

Pērn bija vērojama ļoti plaša plaisa starp “Mercedes”, “Ferrari” un “Red Bull”, un pārējām septiņām čempionātā startējošajām komandām. Nereti tieši Džina Hāsa radītās “Haas” komandas braucēji Romēns Grožāns un Kevins Magnusens diktēja ‘otrā ešalona’ tempu, tomēr uz goda pjedestāla abiem visas sezonas laikā tā arī neizdevās kāpt.

“Haas” vadītājs Gunters Steiners ir gatavs samierināties ar šādu situāciju īstermiņā, tomēr vēlās redzēt risinājumu, kas to nepadarītu par normu nākotnē. “Divi gadi vēl ir pieļaujami, bet ilgtermiņā gan ne. Ja nekas nemainīsies, neredzu vairs jēgu mums šeit palikt. Bizness pats par sevi nesniedz nekādu gandarījumu, ja nevari izjust pjedestālu un uzvaru prieku. Pēc laika mums te vairs nebūs ko darīt.

“F1LV

Līdz šim “Haas” komandas labākais rezultāts tika sasniegts pērn Austrijā, kad Grožāns izcīnīja ceturto vietu, bet Magnusens palika piektais (daļēji pateicoties tam, ka abi “Mercedes” braucēji un Rikjardo izstājās).

Kādēļ lai es veltītu savu dzīvi, strādājot dienu un nakti, lidojot uz 21 valsti ap visu zemeslodi katru gadu, zinot, ka varu izdarīt tikai tikpat daudz, cik gadu iepriekš? No tā nav jēgas. Nav jēgas.”

Pēdējā laikā čempionāta stratēģiskā grupa gan meklē veidus, kā paplašināt potenciālo uzvarētāju sarakstu un padarītu sacīkstes neprognozējamākas. Viena no metodēm, kas palīdzētu sasniegt mērķi, varētu būt budžeta griesti 2021. gadā.

Te viss mainās tik strauji, tādēļ nedomāju, ka pēc trim gadiem Formula 1 būs tas pats, ko saprotam ar šo nosaukumu šobrīd. Paskatieties uz F1 kaut vai 2000-šo gadu sākumā. Tolaik viegli varēja kļūt bagāts. 18 gadus vēlāk tas ir neiespējami. Viss mainās un tieši tas mani visvairāk piesaista F1 čempionātam. Nebūt nav tā, ka nāktos darīt vienu un to pašu 20 gadus no vietas. Visu laiku kaut kas mainās.”