Šajā nedēļas nogalē Sakiras trasē risināsies Formula 1 čempionāta sezonas otrais posms Bahreinas Grand Prix, taču pēc tā komandas vēl nepametīs tuksnešaino zemi, jo otrdien un trešdien te tiks aizvadītas divas testu dienas. Dalībnieku sarakstā atrodams arī Šūmahera uzvārds.

Sešarpus gadus pēc Mihaela Šūmahera pēdējā starta pie F1 mašīnas stūres sēdīsies viņa talantīgais dēls Miks, kurš pērn kļuva par Eiropas Formula 3 čempionu. Divās testu dienās viņam būs iespēja izmēģināt gan “Ferrari” (otrdien), gan “Alfa Romeo” (trešdien) mašīnu.

Protams, esmu vairāk kā sajūsmināts un vēlos pateikties “Ferrari” un “Alfa Romeo” par sniegto izdevību. Nespēju sagaidīt šos testus, kas man sniegs lielisku pieredzi. Pašlaik gan cenšos domas par testiem palikt malā, jo man jāveltī visa uzmanība savam pirmajam startam F2 čempionātā. Vēlos par visiem 100 procentiem koncentrēties uz gaidāmo nedēļas nogali,” stāsta Miks Šūmahers, kurš šosezon pievienojās “Ferrari” jauno braucēju sistēmai, bet šo sezonu F2 pavadīs “Prema Racing” sastāvā, ar ko ir kopā jau kopš 2016. gada.

Šūmahers jaunākais jau vienu reizi ir sēdies pie F1 stūres. Tas notika 2017. gadā. Atzīmējot 25 gadu apritēšanu kopš viņa tēva Mihaela pirmās uzvaras, Miks veica demonstrācijas braucienu ar 1994. gada “Benetton” mašīnu.

“Alfa Romeo” arī apstiprinājusi, ka otrajos sezonas testos, kas Barselonas trasē notiks pēc Spānijas Grand Prix, pie Formula 1 mašīnas stūres sēdīsies cits “Ferrari” jauno braucēju akadēmijas talants Kalums Ilots.

Mēs pārliecinoši ticam “Ferrari” braucēju akadēmijas vērtībai jauno braucēju trenēšanai visaugstākajam līmenim. Šarla Leklerka nolīgšana pamatsastāva vietai tam ir lielisks apliecinājums. Tādēļ esam ļoti priecīgi, ka varam sniegt Mikam un Kalumam šādu iespēju. Miks mums pievienojās janvārī, bet Kalums šeit ir kopš 2017. gada. Abi braucēji strauji virzās augšup. Ticu, ka SF90 modeļa izmēģināšana testos Bahreinā un Barselonā būs ļoti vērtīga viņu karjeras pašreizējā stadijā,” uzsver “Ferrari” komandas vadītājs Matia Binotto.

“Alfa Romeo” vadītājs Frederiks Vasūrs piebilst: “Esam ļoti priecīgi paziņot, ka Miks Šūmahers un Kalums Ilots aizvadīs jauno braucēju testus “Alfa Romeo Racing” rindās. Jauno talantu attīstība ir mūsu komandas dzīslās. Miks un Kalums ir perfekti piemēri mērķtiecīgiem un prasmīgiem braucējiem, kuri ir pelnījuši izdevību, lai spertu karjeras nākamos soļus. Sadarbība ar diviem tāda kalibra jauniešiem ir lieliska ziņa visai komandai un nevaram sagaidīt, kad varēsim sākt kopīgu darbu.”