Pēc starptautiskā motorsporta medija Motorsport.com publicētās informācijas FIA pasaules rallijkrosa čempionāta organizatoriem “IMG” nav izdevies iegūt nepieciešamo balsu skaitu, lai veiktu pāreju uz ar elektrību vadāmu mašīnu izmantošanu nākotnē.

Sākotnējais plāns paredzēja, ka pasaules čempionāts rallijkrosā jau 2020. gadā pielāgosies globālā autoindustrijas tirgus tendencēm un rīkos sacensības ar elektromotoru darbināmiem spēkratiem, tomēr iniciatīva tika atlikta pa vienu gadu. Tas neapmierināja čempionātā startējošās rūpnīcas komandas un pērnā gada izskaņā rallijkrosa prestižāko čempionātu pameta “Volkswagen”, “Audi” un “Peugeot”.

Lai veiktu pāreju no iekšdedzes uz elektrodzinējiem, pasaules čempionātam bija nepieciešams gūt atbalstu no vismaz trim autoražotājiem, tomēr pēc neoficiālas informācijas to nav izdevies gūt, lai gan sākotnēji interesi par jauno projektu izrādīja vismaz deviņi dažādi ražotāji. Ne Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), ne čempionāta organizatori “IMG” pagaidām nav vēlējušies komentēt situāciju.

Pēc neatklāta avota pieejamās informācijas tiek vēstīts, ka čempionātam nebija izdevies gūt pat vienu pozitīvu balsi.

“Ja tā ir taisnība, nezinu ko teikt… Jūtos slikti, jo, manuprāt, šī pāreja būtu bijis nākamais loģiskais solis čempionāta attīstībā, lai atgrieztos, kur mēs atradāmies 2017. un 2018. gadā. Nesaku, ka šobrīd rallijkrosam ir kāda vaina, joprojām domāju tās ir vienas no labākajām motorsporta sacensībām visā pasaulē. Taču mums ir nepieciešama ražotāju iesaiste, lai darbs kļūtu profesionālāks. Šobrīd savā karjerā vēlos būt pēc iespējas profesionālāks,” stāsta pēdējo divu sezonu čempions Johans Kristofersons, kurš pēc “PSRX Volkswagen Sweden” komandas aiziešanas no čempionāta nolēma pārcelties uz pasaules salonautomobiļu kausu (WTCR).

“Rallijkrosam ir perfekts formāts elektromašīnām. Nesaku, kā un kad vajadzētu būt, vai ko darīt citādāk, taču elektromobiļu klases ieviešana būtu pareizais solis nākotnei. Neuzskatu, ka uzreiz jāaizstāj Supercars klase – abas klases var eksistēt vienlaicīgi.”