2019. gada Lemānas 24 stundu brauciena dalībnieku sarakstā nebūs atrodams Džensona Batona vārds, kurš vasarai izvirzījis citas prioritātes.

2009. gada Formula 1 čempions Džensons Batons uz 2018./2019. gada FIA pasaules izturības sacīkšu čempionāta sezonu noslēdza līgumu ar “SMP Racing”, kuru rindās Šanhajas 6 stundu sacīkstēs kāpa pat uz goda pjedestāla, taču pēc četrām sacīkstēm paziņojis, ka neatgriezīsies Lemānā uz vēl vienu mēģinājumu pieveikt leģendāro diennakts braucienu.

Tiešām izbaudīju braukšanu “SMP Racing” sastāvā un esmu priecīgs, ka tikām pat uz pjedestāla, taču esmu nolēmis, ka turpmāk vēlos pavadīt vairāk laika mājās ar savu draudzeni, kamēr viņa gaida ģimenes pieaugumu, nevis pavadīt divas nedēļas Lemānā. Lēmumu vēl vieglāku padarīja fakts, ka “Toyota” rūpnīcas ekipāžas šobrīd ir nenoķeramas,” stāsta Batons.

Ilggadējais F1 braucējs jau izlaida pagājušo posmu Sebringā, lai labāk sagatavotos Japānas salonautomobiļu čempionāta Super GT jaunajai sezonai, kurā Batons centīsies nosargāt savu titulu.

Sebringā viņu aizvietoja Brendons Hārtlijs, tomēr jaunzēlandietis norādīja, ka nebūs pieejams uz Lemānas nedēļas nogali. Tiek baumots, ka viņš ieņems “Toyota” rezerves braucēja lomu pirms Fernando Alonso vietas ieņemšanas nākamsezon. Līdz ar to par Batona (un Hārtlija) aizvietotāju kļūs Stofels Vandūrns.

Vandūrns pēc neveiksmīgas sezonas “McLaren” Formula 1 komandā šosezon pievienojās “Mercedes” pārraudzībā esošajai “HWA Racelab” Formula E komandai. Tā kā viņš nebūs pieejams uz komandas privātajiem testiem Spānijā, tad Hārtlijs ir piekritis atdot savu vietu jau uz 4. maijā gaidāmajām Spa 6 stundu sacīkstēm, kurās Vandūrns gūs pirmo nopietno pieredzi izturības sacīkstēs.

Vandūrns Lemānā brauks vienā ekipāžā ar krievu braucējiem Vitāliju Petrovu un Mihailu Aļošinu, kamēr otru “SMP Racing” mašīnu pilotē Stefans Saracins, Sergejs Sirotkins un Jegors Orudževs. Komandu ieskaitē “SMP Racing” atrodas trešajā vietā aiz “Toyota” un “Rebellion Racing”.

Šī gada Lemānas 24 stundu sacīkstes risināsies no 15. līdz 16. jūnijam un Latvijas teritorijā būs vērojamas “Eurosport” kanālā ar komentāriem angļu vai krievu valodā.