Talantīgais jaunzēlandietis Niks Kasidijs izcīnījis uzvaru Japānā notiekošā Super Formula čempionāta sezonas pirmajā posmā Suzukā, neraugoties uz tikai 12. vietu kvalifikācijā.

Super Formula čempionāts jau ilgus gadus pulcējis spēcīgākos Japānas braucējus un talantus no visas pasaules. Tas bija pēdējais solis pirms nonākšanas F1 tādiem braucējiem kā Stofels Vandurns un Pjērs Gazlī, bet senākā pagātnē bija pazīstams zem Formula Nippon nosaukuma.

“Nakajima Racing” braucēji Tadasuke Makino un Alekss Palou aizņēma pirmo starta rindu un iekrāja pārsvaru pirmajos apļos, taču tad Rio Hirakava un Tristans Karpentjers piedzīvo avāriju slavenajā ‘130R’ pagriezienā. Trasē devās drošības mašīna. Līderiem nācās doties boksos pēc cietāka riepu komplekta. Šī bija zelta izdevība Kasidijam, kurš savu pitstopu veica vēl pirms drošības mašīnas.

Nākamo 10 apļu laikā trasē vēl divas reizes tika sūtīta drošības mašīna, kad dažādos incidentos izslīdēja Kazuki Nakadžima, Harisons Ņūvijs un Alekss Palou. Kamui Kobajaši oficiāli kļuva par līderi, taču vēl nebija veicis savu pitstopu un atlika to  līdz pēdējam brīdim, tomēr cerības uz finišu punktos pielika vēl viens drošības mašīnas periods – šoreiz neizturēja Makino aizmugurējā labā riepa.

Kasidijs finišēja pirmais, bet uz goda pjedestāla ar viņu kopā tika divi vietējie braucēji – pagājušā gada čempions Naoki Jamamoto un Kenta Jamašita. Aizraujošā cīņā par pēdējo punktu 8. vietā DTM pieredzi guvušais Lukass Auers pārspēja “Red Bull” junioru Danielu Tiktumu, kurš startēja no 16. vietas, veica lieliskus pirmos apļus, taču pazaudēja to visu ar ļoti garu boksu apmeklējumu.

Ļoti neveiksmīga debija izvērtās F2 vicečempionam Artjomam Markelovam – avārija kvalifikācijā un sods par apdzīšanu aiz drošība mašīnas lika samierināties ar 11. vietu no 12 finišējušajām mašīnām.

Super Formula Suzukas posma rezultāti