“Williams” komanda saņems kompensāciju par Džordža Rasela mašīnas sabojāto grīdu no Azerbaidžānas Grand Prix rīkotājiem pēc tam, kad sacensību nedēļas nogales treniņbraucienos Rasels pārbrauca pāri nepietiekami nostiprinātam kanalizācijas vākam.

Azerbaidžānas posma rīkotājs Arifs Rahimovs bija ļoti saprotošs un aicināja “Williams” komandu pēc iespējas ātrāk sakārtot finansiālo jautājumu, kā arī publiski atvainojās par notikušo.

Protams, ka atzīstam savu vainu. Mums kā trases īpašniekiem nevajadzēja pieļaut šādu notikumu attīstību. Esam pārbaudījuši savu apdrošināšanas polisi un viss ir nosegts. Mūsu juridiskais departaments ved pārrunas ar “Williams” juridisko departamentu, lai pilnībā segtu izmaksas. Abu pušu starpā nav nekādu saspīlētu attiecību, jo situācija neradās apzinātas rīcības rezultātā. Mēs no visas sirds atvainojāmies un nosūtījām viņiem puķes, atgādinot, cik ļoti žēl mums ir par notikušo,” piebilst Rahimovs.

“F1LV

Jāpiebilst, ka līdzīgs negadījums ar kanalizācijas lūku 2017. gada Malaizijas GP nedēļas nogalē lika avarēt Romēna Grožāna “Haas” formulai. Toreiz amerikāņu vienībai bija jāgaida gandrīz gads līdz kompensācijas saņemšanai.

Mēs par šo notikumu atgādinājām “Williams” komandai un pārrunājām ar apdrošināšanas kompāniju, ka līdzekļi nepieciešami pēc iespējas ātrāk, nevis pēc gada, lai viņi tos varētu izmantot jau šajā sezonā.”

Rahimovs arī norādīja, ka pēc šī incidenta visi vairāk kā 300 kanalizācijas vāki tika pārbaudīti divreiz dienā – pirms un pēc notikumiem trasē, turklāt nākotnē tiks darīts viss iespējamais, lai situācija neatkārtotos.