“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs atklājis, ka F1 komandas ir devušas savu vienbalsīgu piekrišanu paplašināt nākamās sezonas kalendāru līdz 22 sacīkstēm.

Jau vairākus gadus tiek runāts, ka sacensību skaits ir sasniedzis maksimumu un Grand Prix skaita pieaugums ievērojami kāpinātu komandu tēriņus, jo esošajam personālam būtu ļoti sarežģīti izbraukāt uz visiem kalendārā esošajiem posmiem.

Neraugoties uz to, pat Vjetnamas posma iekļaušana un Nīderlandes GP atgriešanās varētu nebūt šķērslis, lai savu vietu kalendārā vismaz uz vienu sezonu tomēr saglabātu Katalonijā esošā Barselonas trase, bet no tā pazudīs Hokenheima vai Brāļu Rodrigesu trase.

“F1LV

Volfs atklājis, ka papildus posma iekļaušana nemainīs situāciju jaudas agregātu jautājumā – katrai mašīnai bez sodiem tāpat būs gada laikā pieejami tikai 3 iekšdedzes dzinēji. Skaita paaugstināšana līdz četriem kāpinātu rūpnīcas komandu izmaksas.

Līdz ar papildus darba nedēļas iekļaušanu komandu kalendāros, tiek apsvērta ideja samazināt testa dienu skaitu. Šobrīd komandām sezonas laikā ir atļautas 12 testu dienas – divi četru dienu cikli pirms sezonas atklāšanas posma un vēl divi 2 dienu cikli sezonas gaitā.

Jaunais piedāvājums ietver pirmssezonas ciklu samazināšanu līdz trim dienām, vai pāreju uz vienu piecu dienu ciklu. Izmaiņas varētu skārt arī sezonas gaitā esošajiem testiem, tomēr oficiāli lēmumi vēl nav pieņemti.