Formula 1 jau tā plašo kalendāru tuvāko gadu laikā, visticamāk, papildinās arī posms Saūda Arābijā. Pērn tika noslēgts apjomīgs līgums, kas paredz iespēju bez maksas vērot F1 sacensības 22 valstīs Arābijas apkārtnē, popularizējot sacīkstes šai reģionā. Pēc jaunākajām aplēsēm Saūda Arābijas GP kalendārā varētu parādīties jau 2021. vai 2022. gadā, turklāt trases kopējais garums pārsniegs 7 kilometrus, padarot to par garāko visā čempionātā. Interese par Grand Prix netālu esošajās zemēs Bahreinā un Apvienotajos Arābu Emirātos ir ļoti zema, tomēr Saūda Arābija šai nišā cenšas ielauzties arī ar citu autosporta kategoriju palīdzību – pērn Rijādā risinājās Formula E posms, bet nākamgad Kvidijā tiks uzsākts leģendārais Dakaras rallijreids.

Formula 1 čempionātā pavisam tuvā nākotnē tiks sperti plaši soļi, lai padarītu sacīkstes dabai draudzīgākas, veicot izmaiņas degvielas sastāva noteikumos, kas samazinātu oglekļa dioksīda izmešu daudzumu. “Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs norādīja, ka pirmais lielais solis tika sperts, pārejot uz hibrīddzinējiem, kas ļāva samazināt degvielas patēriņu, nemazinot mašīnu jaudu, padarot mašīnas saistāmākas ar ikdienā lietotajiem automobiļiem. Pirms pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas gan tiktu veikti vairāki izmēģinājumi, lai pārliecinātos, kā inovatīvie materiāli un tehnoloģijas atbilst izvirzītajiem mērķiem.

“F1LV

Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels atzinis, ka šosezon vairākkārt nav demonstrējis labāko sniegumu un ir daļēji atbildīgs par esošo situāciju čempionāta kopvērtējumā. “Šur un tur nepaveicu pašu labāko darbu. Man nepieciešams vairāk koncentrēties uz noteiktām niansēm sezonas otrajā pusē. Pēdējās pāris sacīkstes man padevās mazliet labākas, tomēr sezonas sākumā cīnījos ar daudz problēmām. Paskatoties uz kopvērtējumu, ir skaidrs, ka neatrodamies, kur vēlamies būt. Ungārijā bija uzskatāmi redzams, kurās jomās mūsu mašīnai vēl ir ko pielikt. Mēs pie tām jau strādājam ļoti smagi. Galvenais, palikt mierīgiem, paveikt mājasdarbu un censties noķert līderus, cik vien tas ir iespējams,” stāsta Fetels.