Nedēļas sākumā motorsporta pasauli pārsteidza “Red Bull” paziņojums samainīt vietām Pjēru Gaslī un “Toro Rosso” komandas debitantu Aleksandru Albonu. Spāņu prese ziņo, ka sākotnēji uz šo vietu bija noskatīts cits kandidāts…

Spāņu laikraksts “Mundo Deportivo” publicējis informāciju, ka “Red Bull” komanda pēc jūlijā notikušā Lielbritānijas posma sazinājās ar 38 gadus veco Fernando Alonso, lai piedāvātu viņam Pjēra Gaslī vietu uz atlikušo sezonas daļu, taču divkārtējais F1 čempions Alonso piedāvājumu esot noraidījis.

Alonso pievienošanās būtu nopietns (un ļoti dārgs) pieteikums cīņai par uzvarām, tomēr šis priekšlikums neatbilstu komandas ierastajam modelim savus nākotnes braucējus izraudzīties tieši “Toro Rosso” komandā, turklāt “Red Bull” jau vairākus gadus tiek veidota ap Maksu Verstapenu.

“F1LV

Man ir ļoti skaidra vīzija, ko es grasos darīt. Neatstāju durvis atvērtas un negaidu, kad kāds man zvanīs. Vienmēr esmu izvēlējies kur un kad gribu braukt, jo savus lēmumus balstu uz to, kas mani darīs laimīgu,” pirms mēneša stāstīja Alonso. “Es uzskatu, ka, ja ir kas tāds, kas tevi biedē un vienlaikus padara laimīgu, tev ar to ir jānodarbojas. Tā ir piedzīvojuma esence un dzīve ir ļoti nozīmīgs piedzīvojums.”

Šī nav pirmā reize, kad “Red Bull” cenšas nolīgt Alonso. Spāņu braucējs pērn atklāja, ka Kristiana Hornera vadītā komanda vairākkārt ir centusies rast kopsaucēju, lai gan pats Horners noliedz šādus Alonso apgalvojumus.

Šovasar Alonso izcīnīja savu otro uzvaru Lemānas 24 stundu sacīkstēs, bet pirms tam nespēja kvalificēties Indianapolisas 500 jūdžu braucienam. Alonso nākotne autosportā pagaidām nav skaidra, jo nākamsezon viņš vairs nestartēs izturības sacīkstēs, kā arī noliedzis iespējamību aizvadīt pilnu IndyCar sezonu, neraugoties uz “McLaren” pievienošanos čempionātam.