Fernando Alonso atklājis, ka saņēmis vairākus piedāvājumus no “Red Bull” komandas nākamo sezonu aizvadīt viņu sastāvā. “Red Bull” vienības vadītājs Kristians Horners Alonso apgalvojumus noliedz, norādot, ka divkārtējais F1 čempions esot melojis.

Pirms šonedēļ gaidāmajām sacīkstēm Beļģijā “Sky Sports F1” reportieri vaicāja Alonso, vai vadošās komandas apzināti izvairās no labāko braucēju nolīgšanas, lai neradītu nesaskaņas ar saviem līderiem vienību iekšienē. Fernando Alonso norādīja, ka tā nav taisnība, jo “Red Bull” viņam esot izteikuši piedāvājumu, tomēr tas neesot bijis pietiekami vilinošs, lai uzliktu savu parakstu uz līguma.

Kā zināms, vieta “Red Bull” komandā atbrīvojās, kad Daniels Rikjardo paziņoja par savu pāreju uz “Renault”. Par viņa aizvietotāju kļuva “Toro Rosso” rindās startējošais Pjērs Gazlī, kamēr Fernando Alonso sezonas izskaņā pametīs čempionātu.

“F1LV

Kad Kristianam Horneram tika vaicāts par Alonso potenciālo piesaisti, “Red Bull” vadītājs nekautrējās norādīt, ka spāņu braucējs rada haosu visur, kurp dodas, līdz ar to viņa piesaiste nebūtu veselīga komandas attīstībai.

Tagad Alonso paziņojis, ka vēlās, lai Horners viņam publiski atvainoties par aizskarošajiem un nepatiesajiem izteikumiem, norādot, ka saņēmis divus piedāvājumus no “Red Bull”, tostarp, vienu īsi pēc Daniela Rikjardo lēmuma pamest komandu.

Man ir bijuši pāris piedāvājumi no “Red Bull”. Viens tika izteikts 2007. gadā, tad 2009., 2011. un 2013. gadā, kā arī pa vienam šogad Monako un šomēnes. Esmu priecīgs, ka man tiek dota iespēja izteikties šai jautājumā, jo Hornera un Marko komentāri ir ārpus konteksta. Jūtos pārsteigts, ka es radot haosu un ar mani esot grūti strādāt. Viņi nekad ar mani nav strādājuši, turklāt jau vairākus gadus tiecas pēc manis, izsakot piecus vai sešus piedāvājumus. Tagad viņi saka, ka ir lojāli savai sistēmai un jaunajiem braucējiem. Tas ir dīvaini un negodīgi pret mani. Es šovasar jau aizrakstīju Kristianam. Viņš man atvainojās caur e-pasta starpniecību. Vēlos, lai viņš atvainotos arī šajā nedēļas nogalē.

Horneram gan ir sava versija par notikumu attīstību. “Protams, Flavio Briatore (Alonso menedžeris – aut. piez.) sazinājās ar mums. Arī FOM to darīja, tomēr viss bija skaidrs jau no paša sākuma. Piedāvājām Fernando Alonso kontraktu, bet tas bija 2007. gadā! Cik zinu, pēc tam neviens no “Red Bull” viņam neko nav piedāvājis. Viņš ir ļoti labs braucējs un lielisks talants, tomēr viņš vienkārši neiederas mūsu komandā. Ieguldījums jauniešos un junioru programmā pēdējos 10 gados bijis panākumiem bagāts.