Krievu autosportists Roberts Švarcmans kļuvis par pirmo FIA Formula 3 čempionāta titula ieguvēju, aizvadot spožu braucienu savu tautiešu priekšā Soču trasē.

Lai nodrošinātu titulu vēl pirms svētdien gaidāmajām sezonas pēdējām sacīkstēm, Švarcmanam bija jāiekļūst labāko pieciniekā, neatkarīgi no komandas biedra un tuvākā sekotāja Jehana Daruvalas rezultātiem. Abi “Prema” braucēji startēja no pirmās rindas.

Jau iesildīšanās aplī sākās neliels lietus, taču visi piloti palika uzticīgi sausā laika sliku riepām. Švarcmans startā atkrita uz otro pozīciju aiz Markusa Armstronga, taču Daruvalam klājās vēl sliktāk. Indietis vispirms atkrita uz ceturto vietu, bet jau pirmajos apļos viņam garām tika arī Pulčini.

Trešajā vietā esošais Niko Kari izmantoja situāciju, sapratis, ka Švarcmans neiesaistīsies bīstamās cīņās, un apsteidza krievu braucēju. Uzbrukums Armstronga līderpozīcijai arī bija veiksmīgs un Kari kļuva par līderi. Armstrongs jau nākamajā aplī centās atgūt pozīciju, taču pieļāva kļūdu un atkrita uz ceturto vietu.

Sacīkšu izskaņā Kari temps kritās. Švarcmans un Armstrongs tika viņam garām. Izcīnīt uzvaru savu skatītāju priekšā Švarcmanam gan neizdevās, jo pašā pēdējā aplī Armstrongs atrada ceļu viņam garām un izcīnīja uzvaru, tomēr Švarcmans bija paveicis nepieciešamo uzdevumu, lai kļūtu par pirmo FIA Formula 3 čempionu pēc Eiropas F3 un GP3 čempionātu apvienošanas.

Trešais finiša līniju šķērsoja igaunis Juri Vips, tomēr viņš saņēma 10 sekunžu sodu par avārijas izraisīšanu ar Kristianu Lundgārdu, kamēr trasē atradās drošības mašīna. Lundgārds, iespējams varētu iesaistīties cīņā par pjedestāla pozīcijām, taču šo notikumu rezultātā palika 14. vietā.

Ralfa Šūmahera dēls Deivids Formula 3 debitēja ar 22. vietu. Viņa rezultātu pamatīgi izbojāja sadursme ar aizmugurē esošo Kejvanu Andresu.

Pirms svētdien gaidāmā sezonas noslēguma kopvērtējuma vadošo sešinieks ir sekojošs: Švarcmans (202), Daruvala (157), Armstrongs (144), Vips (126), Pikē (98), Lundgārds (97).