Šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Japānas Grand Prix programmā var tikt veiktas izmaiņas vai sacensības var pat pilnībā tikt atceltas spēcīga taifūna dēļ, kas šobrīd plosās Japānas tuvumā.

Taifūna ‘Hagibis’ vēja ātrums šobrīd svārstās aptuveni 200 km/h (vairāk kā 50 m/s) robežās, bet otrdien var sasniegt pat 300 km/h. Šobrīd tas atrodas Guamas ziemeļaustrumu krastos, kas atrodas aptuveni 600 kilometru attālumā no Japānas, tomēr sinoptiķi prognozē, ka spēcīgā dabas stihija virzīsies ‘Uzlecošās saules zemes’ virzienā.

Formula 1 čempionāta meteorologs Stefans Dītcs uzsver, ka taifūna intensitātei tuvāko dienu laikā vajadzētu kristies, tomēr ir ļoti liels risks, ka tas iejauksies Suzukā notiekošā Formula 1 posma norisē. Tuvāko dienu laikā tiks iegūta detalizētāka informācija par taifūna uzvedības attīstību un pieņemts lēmums, vai sacensības nenāksies pārcelt uz sestdienu.

“F1LV

Jāpiemin, ka Japānas līdzjutējiem piektdien beidzot būs iespēja pie Formula 1 stūres redzēt arī vietējo braucēju, jo pirmajā treniņu sesijā “Toro Rosso” sastāvā piedalīsies Super Formula čempions un sezonas līderis Naoki Jamamoto, kurš Super GT sacīkstēs startē vienā ekipāžā ar Džensonu Batonu.