Vairāki Formula 1 braucēji izteikušies, ka vēlētos, lai jau piektdien tiktu pieņemts lēmums par to, vai taifūna ‘Hagibis’ dēļ kvalifikācija tiks pārcelta uz svētdienu, lai nenāktos veltīgi izniekot sestdienu.

Pēc pēdējām prognozēm spēcīgais taifūns trauksies pāri Japānai sestdienā. Japānā notiekošā pasaules regbija čempionāta organizatori jau pieņēmuši lēmumu atcelt sestdien paredzētās spēles, kamēr F1 programmā paredzētie trešie treniņi un kvalifikācija joprojām saglabājuši savu vietu.

Sestdien tiek paredzētas vēja brāzmas ar ātrumu 120 km/h. Ja tā ir taisnība, nedomāju, ka ir droši atrasties trasē, tribīnēs vai jebkur citur,” uzsver braucēju asociācijas vadītājs Romēns Grožāns. “Uzskatu, ka šeit pat nav jēgas diskutēt. Ticu, ka viņi pieņems pareizo lēmumu. Protams, taifūns var mainīt virzienu, taču šobrīd izskatās, ka tas turpina tuvoties.

“F1LV

Līdzīgi domā arī “Renault” braucējs Daniels Rikjardo: “Piektdien kādā brīdī būs jāpieņem lēmums. Mēs nevaram gaidīt līdz sestdienai. Domāju, ka viņi saprot situāciju un lēmums piektdienas vakarā būs pietiekami laicīgs. Ja tā notiks, tad varēs triekt sakē šotiņus piektdienā un izgulēties sestdien… bet man negaršo sakē!

Rikjardo viedoklim piebalsoja arī Sebastians Fetels, norādot, ka galvenā prioritāte ir braucēju un skatītāju drošība. “Organizatoru atbildībā ir laicīga rīkošanās. Tai pat laikā prognoze var mainīties. Pārāk ātri lēmumi arī nebūtu pareizi.”

Tikmēr Fetela bijušais komandas biedrs Kimi Raikonens labprāt pielāgotos situācijai: “Ja līs tā, kā pašlaik tiek prognozēts, tad ir skaidrs, ka nekāda kvalifikācija nenotiks, taču mūsu spēkos nav iespējas to mainīt. Arī iepriekš esmu te bijis, kad nākas atcelt visu dienas plānu, bet tad izrādās, ka visu dienu ir saulains. Šādos brīžos ir viegli kļūdīties.”

Ja kvalifikācija tiks pārcelta uz svētdienu, tā notiks no rīta pēc vietējā laika (nakts vidū pēc Latvijas laika). Ja taifūns nerimsies arī svētdien un kvalifikāciju pirms Grand Prix norises nebūs iespējams veikt, starta pozīcijas noteiks trešo treniņu rezultāti. Ja arī tie tiks atcelti, tad vērā tiks ņemti otrie treniņi.

Lai sacīkstes uzskatītu par oficiāli notikušām, uzvarētājam jāveic vismaz divi apļi (pat, ja visa sacīkšu distance veikta aiz drošības mašīnas). Ja apstākļi liedz aizvadīt sacīkstes svētdien, tās tiks atceltas pilnībā. Formula 1 nepiekopj NASCAR praksi, kur vairākkārt redzēts, ka uzvarētāja noskaidrošana tiek atlikta uz pirmdienu. Ja uzvarētājs veic mazāk kā 75 procentus paredzētās sacīkšu distances, sportistiem tiek piešķirta puse no pieejamajiem punktiem (12.5 punkti uzvarētājam, 9 punkti otrajai vietai, u.t.t.).