Valteri Botass uzrādīja ātrāko apļa laiku abās treniņu sesijās Suzukas trasē pirms Japānas GP un tas nozīmē, ka soms startēs no pole, ja uz svētdienas rītu pārceltā kvalifikācija taifūna sku dēļ nevarēs norisināties.

Mercedes pārliecinoši 1.treniņā

Pirmajā treniņā Botass bija ātrāks par Hamiltonu tikai par nieka 76 sekundes tūkstošdaļām, kamēr Sebastians Fetels uzrādīja trešo laiku, jau zaudējot “Mercedes” pilotiem gandrīz sekundi.

“F1LV

Ņemot vērā, ka treišais treniņš tiek atcelts un lietus varētu ietekmēt otrā treniņa norisi, komandas pilnībā izmainīja plānus un vairums vienību sāka ar vidējā sastāva riepām un pēc tam uzreiz pārgāja uz mīkstā sastāva riepām un kvalifikācijas simulācijām. Interesanti, ka “Ferrari“ izmantoja mīkstā sastāva riepas jau no pirmajām treniņa minūtēm un tik un tā nespēja pārspēt “Mercedes” pilotu laikus ar vidējā sastāva riepām.

Šarls Leklērs uzrādīja ceturto laiku un viņam sekoja abi “Red Bull” piloti, tomēr “Honda” dzinēju pārstāvju apļa laiki nebija tik konkurētspējīgi, kā tika sākotnēji gaidīts.

Verstapens aiz “Mercedes” 2.treniņā

Valteri Botass atstāja konkurentus aiz sevis arī otrajā treniņā, lai gan soms saslīdēja Suzukas trases starta finiša taisnē. Tieši 0,1s aiz komandas biedra palika Hamiltons un “Mercedes” atkal dominēja arī otrajā 90 minūšu treniņu sesijā.

Šoreiz tuvālais no sekotājiem bija Makss Verstapens, uzrādot laiku, kas bija gandrīz 3 desmitdaļas lēnāks par Botasa rezultātu. Tostarp “Ferrari” atstāja uz pēdējām minūtēm savus kvalifikācijas simulācijas braucienus, tomēr augstāk par 4. un 5.vietu ierindoties nespēja.

Smaga treniņu sesija izdevās “Renault” komandai – franču vienība turpina testēt jaunu priekšējo antispārnu un abi piloti ierindojās tikai 17. un 18.vietā.