Pateicoties lieliskam startam, Valteri Botass šodien Japānā izcīnīja uzvaru Formula 1 sacīkstēs un palīdzēja “Mercedes” komandai nodrošināt uzvaru komandu ieskaitē pēc ļoti neveiksmīga snieguma “Ferrari” braucēju izpildījumā.

Sebastians Fetels izkustējās no savas starta pozīcijas īsi pirms luksoforu gaismas izdzisa, radot nelielu apjukumu konkurentu vidū. Situāciju vislabāk izmantoja Valteri Botass, pirmo pagriezienu izbraucot kā līderis. Tiesneši nolēma Fetelam sodu nepiešķirt, jo pat pēc nokustēšanās viņš nebija šķērsojis starta līniju un atradās statiskā pozīcijā, gaismām nodziestot.

Aiz Botasa un Fetela par trešo pozīciju cīkstējās Leklerks un Verstapens. “Ferrari” mašīna izbrauca pārāk plaši un sadūrās ar Verstapena “Red Bull”. Pēc izbraukšanas ārpus trases Verstapens tajā atgriezās 18. pozīcijā, kamēr Leklerks ar bojātu priekšējo antispārnu turpināja braucienu trešajā vietā, tomēr trešā apļa beigās viņš tika iesaukts boksos. Zīmīgi, ka devītajā aplī Leklerks tieši starta – finiša taisnē apdzina Verstapenu. Tā gan bija cīņa par 16. vietu. Leklerks turpinājumā sāka atgūt pozīcijas, kamēr Verstapens 14. apļa laikā devās boksos un izstājās.

“F1LV

Ne pārāk labs starts padevās Verstapena komandas biedram Aleksam Albonam. Viņš nonāca aiz abiem “McLaren” braucējiem. Ceturtajā aplī Albons devās uzbrukumā Norisa pozīcijai, taču bija pārāk agresīvs un abi saskārās. Norisam nācās doties boksos un atkrist uz pēdējo pozīciju.

16. apļa beigās Fetels devās boksos un uzmontēja vēl vienu mīksto riepu komplektu. Lai droši nosargātu savu pozīciju, Botass devās boksos nākamajā aplī un tika pie vidējās cietības riepu komplekta. Hamiltons trasē palika par četriem apļiem ilgāk. Pa šo laiku Botass gandrīz noķēra Hamiltonu, kurš trasē atgriezās trešajā pozīcijā 22 sekundes aiz Botasa.

Cīņā par ceturto vietu Albons veica ļoti agru pitstopu, kamēr Saincs aizvadīja ļoti garu pirmo nogriezni un sacīkšu vidū Albons jau paguva noķert Saincu, kurš boksos brauca tikai 27. aplī. Albons pēc sava otrā pitstopa saglabāja vietu priekšā Saincam. Par to laiku Leklerks bija pakāpies līdz sestajai pozīcijai, pateicoties vairākiem satriecošiem apdzīšanas manevriem.

Cīņā par uzvaru Fetels savu otro pitstopu veica ātrāk par Botasu, tomēr somu braucējs bija ātrāks un “Ferrari” neizdevās sadeldēt handikapu. 15 apļus pirms finiša Botass ar svaigām riepām atradās 9 sekundes aiz līdera Hamiltona, kurš pēc jauna riepu komplekta iebrauca 11 apļus pirms finiša un atgriezās trasē 5 sekundes aiz Fetela. Piecus apļus pirms finiša Hamiltons noķēra Fetelu, tomēr apdzīt vācieti neizdevās.

Fetela komandas biedrs Leklerks finišēja sestais aiz Albona un Sainca. Pēc papildus pitstopa punktu par ātrāko apli viņam tomēr neizdevās iegūt. Septīto vietu ieguva Daniels RIkjardo, kurš pēc ļoti vājas kvalifikācijas un gara pirmā nogriežņa spēja apdzīt vairākus konkurentus. Astotais finišēja Gazlī, devītais Hulkenbergs, bet desmitnieku noslēdza “Racing Point” braucējs Lenss Strols, kurš pie punkta tika pateicoties komandas biedra Serhio Peresa avārijai pēdējā aplī pēc sadursmes ar Gazlī.

Uzvara un trešā vieta ar ātrāko apli ļāvusi nodrošināt “Mercedes” komandai uzvaru konstruktoru kausā, kā arī nodrošināt, ka braucēju titulu savā starpā sadalīs tieši abi Toto Volfa vadītās komandas braucēji.

Nākamais posms 27. oktobrī risināsies Brāļu Rodrigesu trasē, Meksikā.

Japānas Grand Prix rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultātsPitstopiPunkti
1Valteri BotassMercedesMercedes53 apļi225
2Sebastians FetelsFerrariFerrari11.376218
3Luiss HamiltonsMercedesMercedes11.786216
4Aleksandrs AlbonsRed BullHonda1'01.152212
5Karloss SaincsMcLarenRenault1'09.081110
6Šarls LeklerksFerrariFerrari1 aplis38
7Daniels RikjardoRenaultRenault1 aplis16
8Pjērs GazlīToro RossoHonda1 aplis14
9Niko HulkenbergsRenaultRenault1 aplis12
10Lenss StrolsRacing PointMercedes1 aplis11
11Daņila KvjatsToro RossoHonda1 aplis1
12Lando NorissMcLarenRenault1 aplis2
13Kimi RaikonensAlfa RomeoFerrari1 aplis2
14Romēns GrožānsHaasFerrari1 aplis1
15Antonio DžiovinaciAlfa RomeoFerrari1 aplis2
16Kevins MagnusensHaasFerrari1 aplis2
NFSerhio PeressRacing PointMercedes2 apļi2
18Džordžs RaselsWilliamsMercedes2 apļi1
19Roberts KubicaWilliamsMercedes2 apļi2
NFMakss VerstapensRed BullHondaIzstājās1