Foto: Renault Sport F1

“Renault” komandas abas mašīnas ir diskvalificētas no Japānas GP izcīņas par neatļautu pilotēšanas palīgierīču izmantošanu.

Jau ziņojām par “Racing Point” sagatavoto dosjē, kurā norādīts uz “Renault” komandas automātisko bremžu balansējuma sistēmu, kas iestrādāta ECU sistēmā. FIA noturēja telekonferenci ar visām iesaistītām pusēm par šo sistēmu un lēma, ka tā nav pretrunā ar tehniskajiem noteikumiem, taču ir uzskatāma par pilotēšanas palīgierīci, kas nozīmē, ka Daniels Rikardo un Niko Hulkenbergs ir spiesti atvadīties no Japānas GP izcīnītajiem punktiem par attiecīgi septīto un devīto pozīciju.

FIA dokumentācija liecina, ka informācija par šo sistēmu vispirms parādījusies no bijušā “Renault” komandas darbinieka, ko vēlāk izmantojusi “Racing Point” komanda, lai sagatavotu augstāk minēto dosjē.

“F1LV

“Renault” iesniegusi savu skaidrojumu par situāciju, tomēr tas ir konfidenciāls un galarezultātā Japānas GP FIA tiesneši piekrituši franču komandas skaidrojumam, noraidot lielāko daļu no “Racing Point” apsūdzībām par tehnisko noteikumu pārkāpumiem.