Jau vēstījām, ka šodien tika oficiāli paziņots par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sacensību rīkošanu arī 2020. gadā.  Preses konferencē tika plašāk pavēstīts par neticamo darbu, kas paveikts un piedzīvojumiem, kas vēl priekšā.

“Rīgas pilsētai ir nozīmīgi, ka tās vārds izskan starptautiski un mūsu pilsētā viesojas rallijkrosa dalībnieki un līdzjutēji no visas pasaules. Šīs sacensības atzinīgi novērtējuši arī Latvijas līdzjutēji un tās saņēmušas atzinības balvas. Rallijkrosa tradīcijām ir liela nozīme un ir būtiski posmu saglabāt kā nozīmīgu sporta notikumu,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

“Šis bijis viens no neziņas un pārdzīvojumiem piepildītākajiem gadiem, kāds mums līdz šim ir bijis,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs. “Tomēr līdz pat brīdim, kamēr netika publiskots nākamā gada kalendārs, neatmetām cerību, bet gan turpinājām neatlaidīgu darbu, lai nodrošinātu posma norisei nepieciešamo finansējumu, un lai saglabātu Rīgas un Latvijas vietu kalendārā. Vēlos izteikt lielu pateicību IMG par uzticību un Rīgas domei par izlēmīgu rīcību, kas ļāvis panākt pirms pāris nedēļām vēl faktiski neticamo un saglabāt Rīgā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu vēl uz vienu gadu.

“F1LV

Tanī pat laikā vēlos uzsvērt, ka nākamgad mūsu sagaida ne mazāks izaicinājums, turpināt sarunas ar visām iesaistītajām pusēm par starptautisku sporta pasākumu finansēšanas modeļa izveidi Latvijā, lai pasaules rallijkrosa čempionāta posms CSDD Biķernieku Trasē varētu norisināties arī pēc 2020. gada.”

Vēlējāmies, lai posms Rīgā saglabā savu vietu un nesapratām, kādēļ lai tas nenotiktu.

Davids GilletsIMG rallijkrosa stratēģisko partnerattiecību direktors: “Organizatori ir paveikuši ļoti smagu darbu. Atbraucām uz Rīgu un Raimonds Strokšs teica, ka ir maza iespēja šeit atgriezties. Mēs bijām pārsteigti un vīlušies. Vēlējāmies, lai posms Rīgā saglabā savu vietu un nesapratām, kādēļ lai tas nenotiktu. Sākām meklēt alternatīvas un veidus, kā salikt visu kopā. Pat komandas un FIA bija neizpratnē, vaicājot, vai tiešām Latvijas posms zaudēs vietu kalendārā. Raimonds Strokšs un RA Events ir paveikuši vienreizēju darbu un esam sajūsmā, ka līgums tika pagarināts un varēsim šeit atgriezties.

Visiem braucējiem un komandām ļoti patīk šī trase. Viņi nāca pie mums un teica, ka būtu ļoti žēl un aicināja meklēt risinājumus, lai posms notiktu. Varēsim doties uz ļoti dzīvelīgu pilsētu, kur tribīnes allaž ir pilnas. Visi izbauda šo pasākumu. Mēs būtu ļoti priecīgi noslēgt vienošanos arī uz vairākām sezonām. Šobrīd gan līgums panākts uz vienu gadu, taču neredzu šķēršļus, lai to pagarinātu.”

Pa šādu trasi ir jābrauc!

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš“Šis ir ļoti nozīmīgs notikums. Vienmēr ticēju brīnumam. Ja mēs izkristu no pasaules čempionāta, atgriezties tajā būtu ļoti sarežģīti. Rallijkrosa trase tapa aptuveni piecu mēnešu laikā, bet pati Biķernieku trase tika būvēta ar rokām, pateicoties cilvēku entuziasmam. Pa šādu trasi ir jābrauc! Katru gadu te notiek sešas dažāda līmeņa starptautiskas rallijkrosa sacensības, taču pasaules čempionāts ir kas pilnīgi cits!

Mums ir jāceļ Latvijas valsts atpazīstamība, kā arī jāstimulē vietējā ekonomika. To panākt nav viegli. Liela pateicība jāizsaka Raimondam Strokšam un IMG, kas arī mums ļāva sasparoties. Mūsu savstarpējās pārrunas bija ļoti raitas, jo arī mēs vēlējāmies, lai viss izdotos. Paldies, tiem, kuri mūs uzklausīja!”

Sacensību titulsponsora Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis“Es parasti esmu cilvēks, kurš tic līdz pēdējam un neatmet cerību. Raimonds Strokšs man septembrī teica, ka iespējamība, ka posms notiks arī turpmāk ir ļoti maza. Neskatoties uz to, ka bijām vienojušies par sadarbību arī 2020. gadā, mēs sākām domāt par citiem darbības virzieniem. Taču, kā jau Raimonds teica, cerība mirst pēdējā. Liels prieks, ka jau piekto gadu būsim titulsponsors un atbalstīsim pasaules čempionāta posma norisi Rīgā. Liels prieks, ka pasākums paliks šai brīnišķīgajā trasē un Neste būs tā galvenais atbalstītājs.

Mūsu sadarbība ar RA Events attīstās. Nāk jaunas idejas un parādās jauni izaicinājumi. Esam tos pieņēmuši un meklējuši jaunus risinājumus. Šoreiz katra aktivitāte būs jāplāno vēl rūpīgāk. Strādāt ar tik profesionāliem kolēģiem ir ļoti viegli. Esam lepni, ka varam atrasties starp šīm lielajām un izcilajām pasaules valstīm un trasēm. Atsauksmes no visiem allaž ir pozitīvas un trase ir lieliski sagatavota sacensībām.”

Draugiem un sponsoriem teicu, lai pagaida un varbūt viss vēl notiks.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Jānis Baumanis“Tā kā gandrīz puse manu sponsoru, fanu un atbalstītāju nāk no Latvijas, esmu ļoti priecīgs, ka Biķerniekos atkal būs viens posms. Man bija sajūta, ka te viss notiks. Draugiem un sponsoriem teicu, lai pagaida un varbūt viss vēl notiks. Izrādās, ka iekšējā balss ir spēcīga. Lūk, te mēs visi sēžam, bet jau pēc desmit mēnešiem tiksimies trasē.

Posms notiek ļoti tuvu Rīgas centram, taču tai pat laikā atrodamies mežā, svaigā gaisā. Ārzemju tūristiem un skatītājiem, kuri atbalsta citu valstu sportistus, ir iespēja pēcpusdienā, noskatoties sacensības, doties uz Vecrīgu un atpūsties, bet jau pirmdienā būt atpakaļ darbā. Šeit viss ir ļoti tuvu un nav tik dārgi, kā, piemēram, dodoties uz Norvēģiju. Andreass Bakeruds uz Rīgu ir vedis lidmašīnas ar simtiem cilvēku, kuri piepilda vairākas viesnīcas. Arī trase ir lieliska un labi pārredzama. Organizatori paveic visu augstākajā līmenī gan priekš skatītājiem, gan braucējiem.”