Luiss Hamiltons izcīnījis ļoti pārliecinošu uzvaru 2019. gada sezonas pēdējā posmā Abū Dabī, aiz sevis atstājos Verstapenu un Leklerku, kamēr Valteri Botass no pēdējās starta pozīcijas pakāpās uz 4. vietu.

Sacīkšu startā līderi saglabāja savas pozīcijas, kamēr tālāk aizmugurē Lenss Strols aizskāra Pjēra Gazlī mašīnu, kas uztriecās Strola komandas biedram Serhio Peresam. Par galveno cietēju kļuva Gazlī, kuram nācās doties boksos pēc jauna priekšējā antispārna.

Leklerks jau pirmajā aplī tika garām Verstapenam, pakāpjoties uz otro vietu. Fetelam neizmantot sekot komandas biedra piemēram. Abi “Ferrari” braucēji kā pirmie no līderu grupas devās boksos vienā aplī. Fetela riteņu maiņa mazliet aizkavējās, tomēr Alekss Albons nespēja apsteigt Fetelu uz boksu apmeklējuma rēķina.

“F1LV

Verstapens savu pitstopu veica ievērojami vēlāk, tomēr atguva savu otro pozīciju, jo “Ferrari” braucēji veica otro pitstopu. Leklerks palika trešais, kamēr Fetels nokrita uz sesto vietu vēl aiz Botasa un Albona. Sacīkšu priekšpēdējā aplī Fetels apdzina Albonu.

Ļoti aizraujoša izvērtās cīņa par septīto vietu starp četru komandu braucējiem. Pirmajos apļos vietas labāko desmitnieka lejasgalā ieņēma “McLaren” un “Renault” braucēji. Noriss atradās šīs virknes priekšgalā, taču pitstopu veica ātrāk par konkurentiem, kamēr aizmugurē esošie Peress un Kvjats veica ļoti garu pirmo nogriezni.

Ar nolietotām riepām Noriss gandrīz noturēja septīto vietu, tomēr Peress pēdējā aplī viņu apdzina. Kvjats pakāpās uz devīto vietu. Saincs un Rikjardo pēc otrā pitstopa pēdējā brīdī aizsteidzās garām Hulkenbergam.

Neveiksmīgas atvadu sacīkstes izvērtās Robertam Kubicam. Sacīkšu laikā viņš sadūrās ar Antonio Džiovinaci, tomēr tas tika klasificēts kā sacīkšu incidents un sodi netika piešķirti.

Lenss Strols bija vienīgais pilots, kurš nesasniedza sacensību finišu, iebraucot boksos neilgi pirms finiša.

Tikmēr pasaules čempions Luiss Hamiltons šodien palika nepieveikts. Pārliecinoša uzvara ļāva “Mercedes” braucējam vēlreiz apliecināt savu statusu kā planētas labākajam autosportistam.

Rezultāti vēl uzskatāmi par provizoriskiem, jo tiesneši izmeklē potenciālos tehniskos pārkāpumus Šarla Leklerka “Ferrari” mašīnai. Komandas norādītais degvielas daudzums mašīnā atšķīrās no mērijumiem uz svariem. Sliktākajā gadījumā, Leklerks saņems diskvalifikāciju un zaudēs Jasmarīnas trasē gūtos punktus.