“Ferrari” komandai piešķirts 50 tūkstošu EUR sods par nekorektu Šarla Leklerka mašīnas degvielas mērījumu iesniegšanu pirms Abū Dabī Grand Prix izcīņas.

Īsi pirms sacensību sākuma FIA tehniskais delegāts Džo Bauers norādīja, ka “Ferrari” komandas iesniegtie mērījumi par degvielas daudzumu ievērojami atšķīrās no tiesnešu mērījumiem, tomēr tika pieņemts lēmums atļaut Leklerkam startēt un veikt izmeklēšanu pēc sacīkstēm. Atšķirība starp “Ferrari” un FIA mērījumiem esot 4.88 kilogrami.

Neredzu, kā Leklerks varētu palikt bez diskvalifikācijas,” vēl pirms sacensību starta teica konkurentu “Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners. Lai gan Leklerkam startā izdevās apsteigt “Red Bull” braucēju Maksu Verstapenu, divu pitstopu stratēģija lika Leklerkam samierināties ar trešo vietu un 15 punktiem sezonas pēdējā posmā.

“F1LV

Nedomāju, ka te ir daudz ko komentēt. Mērījumos radās atšķirības. Esam pārliecināti, ka mūsu mērījumi bija pareizi. Domāju, ka kļūdainais bija viņu pusē,” situāciju komentēja “Ferrari” komandas vadītājs Mattia Binotto.