Šodien Valensijas trasē satikās divas motorsporta leģendas – Valentino Rosi un Luiss Hamiltons. Pa trasi traucās šī gada “Yamaha” motocikls un 2017. gada “Mercedes” formula, tomēr to īpašnieki bija mainītās lomās.

Pasākumu organizēja “Monster Energy”, kas sezonas laikā atbalstīja abus braucējus. Luiss Hamiltons jau iepriekš vairākkārt izrādījis interesi par sacīkšu motocikliem un šosezon cītīgi mācījās lielās izdevības izmantošanai, pateicoties padomiem no MotoGP braucēja Franko Morbidelli. Tikmēr Valentino Rosi pirms pāris nedēļām viesojās “Mercedes” komandas bāzē, lai piemērītu formula sēdekli.

Redzēt tādu leģendu kā Valentino mašīnā bija satriecoši. Esmu sajūsmā par viņa pirmo izdevību braukt ar šādu mašīnu. Tas man atgādina savu pirmo pieredzi pie F1 mašīnas stūres. Redzēt visu komandu sev apkārt ir kas pilnībā neierasts. Arī pašā trasē bija forši, kā arī redzēt, kā Valentino brauc man priekšā uz tāda paša motocikla,” piedzīvojumus Valensijā komentē Hamiltons.

Rosi un Hamiltons vienojas kopīgā braucienā, Foto: Twitter / Lewis Hamilton
“F1LV

Valentino Rosi pie F1 mašīnas stūres ir sēdies arī agrāk, taču pirmoreiz tas notika izmēģinot 2002. gada “Ferrari” formulu, kas vadāmības un kontroles ziņā ievērojami atšķiras no spēkrata, kas ražots 15 gadus vēlāk.

Jau agrāk biju liels Luisa fans, bet tagad atbalstīšu viņu vēl vairāk. Mums bija fantastiska diena, kur divas augstākās motorsporta klases ne tikai satikās, bet arī strādāja kopīgi. Uz dienu jutos kā F1 braucējs. Nevēlējos, lai tā beigtos. Braucu arī ar savu “YZR-M1” motociklu kopā ar Luisu. Tas bija pacilājošs mirklis visai komandai. Varējām dalīties savā entuziasmā kopā ar viņu. Valensija ir tehniski sarežģīta trase, turklāt šī bija vējaina diena. Domāju, ka Luisam būs grūti turpināt, bet viņš uz motocikla bija satriecošs un viņa vieta uz motocikla bija lieliska. Man liekas, ka viņam gāja ļoti jautri un tas ir pats galvenais,” piebilst Rosi.

Šī nebūt nav pirmā reize, kad MotoGP zvaigznes izmēģina Formula 1 mašīnu. Pērn “Toro Rosso” deva izdevību Markam Markesam un Dani Pedrosam, taču savulaik tādi motosporta mesitari kā Maiks Heilvuds un Džonijs Čekoto pamanījās braukt augstākajā līmenī abos čempionātos. Džons Sērtiss ir vienīgais, kuram izdevies izcīnīt titulu prestižākajā čempionātā gan motosportā, gan autosportā.

Divas laimīgas leģendas – ķiveru maiņa dienas izskaņā, Foto: Twitter / Lewis Hamilton