“Racing Point” Formula 1 komanda atkal varētu mainīt savu nosaukumu, jo tās īpašnieks kanādiešu miljardieris Laurencs Strols ir iegādājies daļu no “Aston Martin” superauto ražotāja.

Britu autoražotāja finansu situācija strauji pasliktinājās pēdējos divos gados, kopš kompānija sāka kotēties Londonas biržā un nesen “Aston Martin” paziņoja par aiziešanu no DTM čempionāta.

Laurencs Strols ieguldījis kompānijā 182 miljonus sterliņu mārciņu un iegādājies 16,7% no kompānijas, iekļūstot arī tās direktoru padomē. Šobrīd informācija liecina, ka sākot ar 2021.gada sezonu “Racing Point” komanda, kurā startē Strola dēls Lanss, kļūs par “Aston Martin” fabrikas komandu. Sākotnēji noslēgts 10 gadu līgums starp Silverstonā bāzēto F1 komandu un britu superauto ražotāju.

“F1LV

Šobrīd “Aston Martin” joprojām ir “Red Bull” komandas titulsponsors un šī darījuma vērtība ir aptuveni 20 miljoni USD. Šī sadarbība beigsies pēc 2020.gada sezonas un ar 2021.gadu līdzīgs līgums uz pieciem gadiem ir noslēgts ar “Racing Point” komandu.

Savukārt tehniskā sadarbība starp “Aston Martin” un “Red Bull” pie “Valkyrie” hiperauto izveides turpināsies līdz tas ir pabeigts un sākas piegādes klientiem.