Fabio Kvartarāro ir pabeidzis Sepangas MotoGP testus, visās trīs dienās uzrādot labāko apļa laiku, savukārt Pasaules čempions Marks Markess piedzīvoja divus kritienus trīs dienās.

Jaunais francūzis Kvartarāro, kurš 2021.gada sezonā pievienosies “Yamaha” fabrikas komandai, saņēma savā rīcībā fabrikas 2020.gada modeli “Yamaha YZR-M1” un uzreiz bija neapturams Sepangas trīs dienu testos. Pēdējās dienas izskaņā viņš uzrādīja testu labāko apļa laiku 1m58.349s.

Otro rezultātu pēdējā dienā un testos uzrādīja Kels Kračlovs no LRC komandas, kurš startē ar fabrikas specifikācijas “Honda” motociklu. Tomēr brits atzina, ka mocis ir vēl grūtāk vadāms nekā pērn, lai gan viņš un komandas biedrs Takagi Nakagami lūdza japāņu fabrikai padarīt jauno modeli labāk vadāmu līkumos un līdzīgāku 2018.gada versijai.

“F1LV

Labākais no “Ducati” braucējiem bija Danilo Petruči, kurš uzrādīja 6.laiku, bet Džeks Millers no “Pramac” komandas, kur austrālietis startē ar fabrikas “Desmosedici GP20” modeli, ierindojās 8.pozīcijā. Tikmēr “Ducati” fabrikas komandas līderis Andrea Doviciozo palika 15.vietā – 0,5s aiz līdera.

Stabilus rezultātus testos demonstrēja abi “Suzuki” braucēji Alekss Rinss un Joans Mirs, kamēr pamats optimismam noteikti ir arī KTM nometnē – ar testu braucēja Dani Pedrosas un komandas līdera Pola Espargaro pūlēm KTM šobrīd stabili atrodas līderu grupā.

Testos Sepangā piedalījās arī “Yamaha” jaunais testu braucējs Horhe Lorenco, kurš uzreiz bija konkurētspējīgāks nekā pērn ar “Honda” motociklu. Pats Lorenco atzina, ka šie testi atgriezuši viņam prieku par braukšanu ar motociklu un šobrīd spāņa atgriešanās MotoGP apritē ir kļuvusi vēl mazliet ticamāka.

Tostarp smagi testi izvērtās pasaules čempionam Markam Markesam, kurš joprojām nav atkopies pēc pleca operācijas un pats atzīst, ka rokai trūkst spēka. Turklāt Markess piedzīvoja kritienus pirmajā un pēdējā testu dienā. Otrs no brāļiem Markesiem – Alekss turpina aklimatizēties pie “Honda” motocikla un “Repsol Honda” komandā, kas atzina, ka jaunākā brāļa progress esot straujāks nekā sākotnēji cerēts.

Otrā MotoGP testu sesija risināsies no 22. līdz 24.februārim Katarā Losailas trasē.

Sepangas testi – 3 dienu kombinētie apļu laiki