Mičs Evanss izcīnījis savu otro Formula E uzvaru, pateicoties lieliskam un stabilam braucienam Mehiko ePrix izcīņā, kamēr aizraujošā cīņā par abām atlikušajām vietām uz pjedestāla pavērsienu pilnā cīņā labākie izrādījās Antonio Fēlikss da Kosta un Sebastians Buemi.

Sacīkšu diena ļoti trauksmaini iesākās “Audi” komandai. Daniels Abts pirmajos treniņos piedzīvoja smagu avāriju, pēc kuras tika nogādāts slimnīcā. Laimīgā kārtā, vācietis tika atzīts par veselu un, izlaidis kvalifikāciju, varēja piedalīties sacīkstēs. Pie punktiem Abtam gan neizdevās tikt.

Par pole position ieguvēju kļuva Andrē Loterers, atnesot “Porsche” komandai tās pirmo uzvaru kvalifikācijā jau tās debijas sezonā. Diemžēl pozitīvā rezultātā sacīkstēs to neizdevās pārvērst. Sacīkšu startā Evanss no otrās starta vietas centās apdraudēt Loterera pozīciju. Abas mašīnas gandrīz sadūrās, kā rezultātā Lotereram nācās izbraukt pa zāli un zaudēt pozīciju arī de Vrīsam un Buemi.

“F1LV

Nika de Vrīsa “Mercedes” pirmā apļa cīņās tika mazliet apskādēts, tādēļ nīderlandietis zaudēja vairākas pozīcijas. Kad sestajā vietā esošais Niko Millers centās tikt garām de Vrīsam, viņa “GEOX Dragon” nenoturējās trasē un ieskrēja drošības barjerā, liekot trasē doties drošības mašīnai.

Sacīkstēm atsākoties, Evanss saglabāja vadību, kamēr Sems Bērds veica vairākus burvīgus manevrus, vispirms stadiona daļā apdzenot Lotereru, bet pāris apļus vēlāk tiekot garām arī Buemi cīņā par otro pozīciju. Loterera problēmas turpinājās, kad aizmugurējā ritenī ieķērās reklāmas plakāts. Centieni no tā atbrīvoties nebija veiksmīgi un “Porsche” centieni gūt punktus beidzās ar pamatīgu dūmu mākoni.

Robins Frinss stabili turējās ceturtajā pozīcijā, kad viņam aizmugurē de Vrīss un Antonio Fēlikss da Kosta uzsāka cīņu par piekto vietu. De Vrīsu pievīla “Mercedes” formulas bremzes. Viņš uzskrēja virsū Frinsam un izstājās no sacīkstēm. Frinss atgriezās trasē 10. pozīcijā, tomēr līdz finišam izkrita no punktu zonas.

“Techeetah” komandas braucēji da Kosta un Verņē bija nonākuši viens aiz otra, tomēr vairākkārtējas pozīciju maiņas noveda pie tā, ka abi sportisti zaudēja vairākas sekundes. Da Kostam gan izdevās noķert un apdzīt Buemi, kā arī pietuvoties Bērdam, kurš neilgi pirms sacīkšu beigām ietriecās sienā. Viņam izdevās turpināt braucienu no 7. vietas, taču tai pašā aplī “Virgin” mašīna vēlreiz ietriecās sienā, apliecinot to, ka mašīnai parādījās tehniskas problēmas.

Evanss tika pie uzvaras, da Kosta un Buemi kāpa uz goda pjedestāla, bet ceturto vietu sasniedza pagājušās sezonas čempions Žans Ēriks Verņē. Viss liecināja, ka līdzšinējais kopvērtējuma līderis Stofels Vandūrns noslēgs labāko piecinieku, tomēr priekšpēdējā aplī arī viņš aizskāra sienu un bija spiests izstāties. Uz piekto vietu pakāpās Aleksandrs Sims, kurš sacīkstes sāka no 18. vietas.

Pie viena punkta par desmito vietu tika vācietis Paskāls Verleins. Kvalifikācijā viņam izdevās ieņemt trešo vietu, tomēr tehnisko noteikumu pārkāpumu dēļ abi “Mahindra” braucēji sāka sacīkstes no beigām, turklāt pirmajos apļos Verleinam un d’Ambrocio nācās izbraukt arī cauri boksiem.

Uzvara posmā un papildus punkts par ātrāko apli kvalifikācijas grupu fāzē ļāva Mičam Evansam pakāpties uz pirmo vietu arī čempionāta kopvērtējumā. Pēc četriem posmiem Evanss izcīnījis 47 punktus. Viņam seko Sims (46), da Kosta (39) un Vandūrns (38). Kopumā 11 braucējiem ir matemātiskas izredzes atrasties kopvērtējuma vadībā pēc nākamā posma, kas 29. februārī risināsies Marakešā. Komandu ieskaitē pēc “Mercedes” un “Virgin” neveiksmēm par līderiem kļuvuši Simsa un Guntera pārstāvētie “BMW Andretti” (71 punkts), kuriem seko “Jaguar” (59), “Mercedes” (56) un “Techeetah” (55).

Mehiko ePrix rezultāti

V.  Braucējs  Komanda Rezultāts Punkti
1  Mitch Evans  Jaguar Racing 46’42.093 26
2  Antonio Felix da Costa  Techeetah 4.271 18
3  Sébastien Buemi  DAMS 6.181 15
4  Jean-Eric Vergne  Techeetah 14.331 12
5  Alexander Sims  Andretti Autosport 19.244 11
6  Lucas di Grassi  Team Abt 28.346 8
7  Oliver Rowland  DAMS 29.750 6
8  Edoardo Mortara  Venturi 30.204 4
9  James Calado  Jaguar Racing 30.796 2
10  Pascal Wehrlein  Mahindra Racing 31.132 1
11  Jérôme d’Ambrosio  Mahindra Racing 32.818
12  Robin Frijns  Virgin Racing 33.665
13  Maximilian Gunther  Andretti Autosport 35.512
14  Brendon Hartley  Dragon Racing 36.399
15  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 50.888
16  Neel Jani  Porsche Team 1’04.891
17  Stoffel Vandoorne  Mercedes 1 aplis
NF  Sam Bird  Virgin Racing 5 apļi
NF  Daniel Abt  Team Abt 6 apļi
NF  Ma Qing Hua  NIO Formula E Team 11 apļi
NF  Nyck de Vries  Mercedes 18 apļi
NF  Andre Lotterer  Porsche Team 25 apļi 3
NF  Felipe Massa  Venturi 30 apļi
NF  Nico Müller  Dragon Racing 34 apļi