“Arrow McLaren SP Chevrolet” komanda apstiprinājusi, ka divkārtējais F1 čempions un divkārtējais Lemānas 24 stundu sacīkšu uzvarētājs Fernando Alonso šogad piedalīsies IndyCar čempionāta prestižākajās sacensībās Indianapolisas 500 jūdžu braucienā.

Alonso pieredze Indy 500 sacīkstēs līdz šim nav bijusi diez ko pozitīva. 2017. gadā viņam jau tā bija saspīlētas attiecības ar “Honda” un situāciju neuzlaboja nodegušais dzinējs sacīkšu laikā. Pēc gadiem ilgiem strīdiem, japāņu mērs bija pilns un pērn Alonso Indianapolisā startēja ar “Carlin” komandas palīdzību, kurai dzinējus piegādāja “Chevrolet”. Visa gatavošanās bija nepārdomāta un Alonso izgāzās ar pamatīgu blīkšķi, nemaz nepārvarot kvalifikāciju.

Lai gan sākotnēji Alonso cerēja sadarboties ar “Andretti Autosport”, tomēr situāciju apgrūtināja fakts, ka viņi izmanto “Honda” dzinējus, tādēļ panākta vienošanās ar “Arrow McLaren SP”, kas agrāk startēja IndyCar čempionātā kā “Schmidt Peterson Motorsports” vienā komandā ar Indy Lights spīdekļiem Patrisio O’Vārdu un Oliveru Askjū.

“F1LV

Man ir maksimāla cieņa pret šīm sacīkstēm un visiem, kuri tajās piedalās. Viss, ko es vēlos, ir sacensties ar viņiem un, kā allaž, tiekties uz labāko rezultātu. Man bija ļoti svarīgi saprast savas iespējas uz šo posmu, bet “Arrow McLaren SP” vienmēr bija saraksta galvgalī. Man ir īpašas attiecības ar “McLaren”. Kopā esam izgājuši cauri daudz kam, radot iespaidīgu un spēcīgu lojalitātes saikni,” stāsta 38 gadus vecais Alonso.

Taču vislielāko iespaidu uz mani atstāja kā jaunā organizācija attīstās, veidojot spēcīgu pakotni sadarbībā ar “Chevrolet”. Komandā ir pieredzējuši, labi kvalificēti cilvēki un labi resursi, tādēļ esmu drošs, ka varam būt konkurētspējīgi. Esmu koncentrējies un priecīgs, ka varu sākt gatavošanos. Man ir prieks, ka varēšu strādāt ar Oliveru un Pato – diviem fantastiskiem jaunajiem talantiem, kuri aug katru brīdi.”

Indianapolisas 500 jūdžu brauciens risināsies 24. maijā, tomēr testi, kvalifikācija un dažādi saistīti pasākumi pārvērtīs Indianapolisas ovālu par svētkiem visiem motorsporta faniem visa mēneša garumā.