89 gadus vecais miljardieris Bernijs Eklstons paziņojis, ka viņš būtu pieņēmis lēmumu pilnībā atcelt 2020. gada Formula 1 sezonu, ja joprojām atrastos savā kādreizējā amatā un diktētu notikumus čempionātā.

Lai gan šobrīd ir atcelti pirmie astoņi posmi un nav skaidrības, kad sezona varētu sākties, čempionāta īpašnieku ‘Liberty Media’ vadītājs Čeiss Kerijs cer pārplānot kalendāru, lai aizvadītu 15-18 sacīkstes un mazinātu zaudējumus no TV translācijām un Grand Prix rīkotāju licencēm.

Citāds skatījums ir Eklstona kungam: “Ko es šodien darītu? Es teiktu, ka drīz beigsies runas par jebkādu sacīkšu norisi šogad. Tā ir vienīgā lieta, ko varam droši darīt, lai neveidotu muļķīgas vienošanās, kuras vēlāk, iespējams, nebūs iespējas piepildīt.

“F1LV

Vaicāts par Kerija ieceri aizvadīt lielāko daļu sacīkšu, Eklstons ir pesimistisks: “Es būtu ļoti, ļoti, ļoti pārsteigts, ja viņiem tas izdotots. Es ceru, ka izdosies. Tiešām, ļoti ceru. Kādas trīs vai četras sacīkstes varētu aizvadīt nākamā gada sākumā, bet skaitīt 2020. gada sezonas kopvērtējumā. Problēma rodas, cenšoties saprast, kur tās aizvadīt, lai komandas varētu ierasties un kuri rīkotāji vēlēsies organizēt šādu posmu. Kamēr visi sēž un neko nedara, ir ļoti viegli sastādīt kalendāru, bet galvenās problēmas būs pierunāt rīkotājus.”