MotoGP braucējam Andrea Janonem piešķirta diskvalifikācija uz 18 mēnešiem par neatļautu stereoīdu lietošanu. Itāļu motosportista analīzes pagājušā gada rudenī norādīja uz androgēno anabolisko steroīdu klātnūtni. “Aprilia” pārstāvim draudēja 4 gadu diskvalifikācija, tomēr tiesas prāvā neizdevās pierādīt, ka Janone aizliegtās vielas lietojis apzināti, līdz ar to sods samazināts līdz 18 mēnešiem, sākot ar atpakaļejošu datumu (2019. gada 17. decembri). Tas nozīmē, ka Janone varēs atgriezties motosportā 2021. gada 17. jūnijā.

Tupinoties COVID-19 izplatībai, oficiāli paziņots, ka pārcelts tiks arī Lemānas trasē paredzētais Francijas GP posms, kam bija jānotiek maija vidū. Ja Spānijas un Francijas posmi neatradīs jaunu vietu kalendārā, bet pārējie posmi notiks, kalendārs sastāvēs no 17 posmiem. Čempionāta īpašniekiem “Dorna” nepieciešams aizvadīt vismaz 13 sacīkstes, lai izpildītu FIM kontraktu, tomēr gaidāms, ka vēl vairāki posmi tiks pārcelti, jo šobrīd tuvākie posmi paredzēti 31. maijā Mudželo trasē, Itālijā, un 7. jūnijā Barselonas trasē, Spānijā.

“F1LV

Pēdējo trīs sezonu vicečempions Andrea Doviciozo atzinis, ka viņu pārsteidza Marka Markesa lēmums palikt “Honda” rūpnīcā uz vēl četriem gadiem. Itālis sarunā ar “Sky Italia” norādīja, ka viņš bija gaidījis Markesa pāreju uz citu komandu. Markess ar “Honda” ir braucis visu savu MotoGP karjeru kopš ienākšanas čempionātā 2013. gadā. No rūpnīcas vienībām Markesa vienīgā alternatīva būtu Doviciozo pārstāvētā “Ducati”, jo “Yamaha” jau ir vienojusies ar Vinjalesu un Kvartararo, bet “Suzuki”, visticamāk, paturēs Rinu un Miru, kamēr “KTM” un “Aprilia” pagaidām nav spējīgi nodrošināt savus braucējus ar motociklu, kas ļautu cīnīties par uzvarām.