Foto: Snap Lap

Algarves trase Portugāles dienvidos ir saņēmusi FIA sertifikātu, lai organizētu Formula 1 sacīkstes. Jau pērn trases īpašnieki pieteicās sertifikācijai uz Grade1, kas ļautu aizvadīt ne tikai F1 testus, bet arī Grand Prix posmus. Trasē ir veiktas nepieciešamās drošības izmaiņas un šobrīd tā ir gatava uzņemt F1 komandas, ja tāda izdevība rastos. Īpašnieki neslēpj, ka sākotnēji ir plāns organizēt ziemas Formula 1 testu sesijas un atgriezt valstī MotoGP posmu. Formula 1 pēdējo reizi Portugālē risinājās Eštorilas trasē 1996.gadā, kad uzvaru izcīnīja Žaks Vilnēvs.

Pjērs Gazlī cer, ka Formula 1 sezonas sākums varētu risināties Pola Rikāra trasē Francijā – “Alpha Tauri” pilota māju posmā. Šobrīd atcelti vai pārcelti jau pirmo astoņi sezonas posmi un vakar tika paziņots par Kanādas GP pārcelšanu, bet nākamais rindā ir tieši Francijas GP, kam jānotiek 28.jūnijā. “Es ļoti vēlētos, lai viss sākas pēc iespējas ātrāk un ideāli būtu, ja tas notiktu Francijā,” paziņoja Gazlī, kurš uzturas Dubaijā, lai izvairītos no koronavīrusa ierobežojumiem Eiropā.

“F1LV

Arī Austrijas “Red Bull Ring” trase līdzīgi kā Silverstona ir gatava aizvadīt divus Grand Prix posmus, ja radīsies tāda nepieciešamība. Helmuts Marko paziņoja, ka nepietiek tikai ar to, ka Austrijā būs atļauts rīkot pasākumus, ja vēl būs spēkā ceļošanas ierobežojumi Eiropā. “Mūsu trasei ir lielas priekšrocības – varam reaģēt zibenīgi, jo sistēma ir funkcionējoša un gatava uzņemt Grand Prix posmu bez liela sagatavošanās procesa,” paziņoja Marko. “Turklāt varam noorganizēt arī divus posmus, viss atkarīgs no Liberty Media lēmuma un ceļošanas ierobežojumiem Eiropā.”

Tostarp Žakam Vilnēvam kārtējo reizi ir ļoti atšķirīgs viedoklis – kanādietis uzskata, ka F1 nevajadzētu sasteigt nepilnu sezona ar pusi no posmiem. “Darīt to tikai kontraktu dēļ būtu kļūda,” paziņoja Vilnēvs. “Prātīgāk būtu vispār šogad atcelt čempionātu, bet tā vietā organizēt pāris sacīkstes un tās būtu unikālas katra atsevišķi – kā Lemāna vai Indy500 sacīkste vai Grand Slam turnīrs. Tas ļautu komandām izmantot 2020.gada izskaņu, lai gatavotos 2021.gadam. Vairākas komandas ir pamatīgi apdraudētas un vienībām jāmeklē jauni veidi, lai izdzīvotu.”