Šobrīd, kad lielākā daļa sporta pasākumu ir atcelti, vīrusa uzsliesmojuma dēļ, arvien populārāks kļūst esports jeb elektroniskais sports. Pēdējo gadu laikā esports kļūst arvien populārāks mediju aprindās, par to tiek publicēti dažādi raksti. Tomēr ne visi zina, kas tad īsti ir esports. Laimz kazino ir apkopojuši informāciju par to, kas tad īsti ir esports un kāpēc tas pasaulē ar katru dienu kļūst arvien populārāks. 

Kas ir esports?

Par esportu uzskata video spēļu spēlēšanu profesionālā līmenī. Bieži vien cilvēki jauc šos sporta veidus un uzskata, ka spēlētāji cīnās, piemēram, Book of Ra spēļu automāta ietvaros, tomēr tā nav. Turnīros ir iespējams piedalīties gan individuāli, gan arī komandā, cīnoties par dažādām balvām, kas nereti mērojamas vairāku simtu tūkstošu un pat miljonu apmēros. Piemēram, 2018.gadā norisinājās video spēļu turnīrs spēlē Dota2, kur balvu fonds sastādīja 25 miljonus ASV dolārus. Spēlētāju komanda, kura ieguva pirmo vietu šajā turnīrā, kļuva par miljonāriem, jo viņu balva bija 11 miljoni ASV dolāru. Iespējams, nezinātājiem pat liekas neticami, ka šādas balvas ir pieejamas esportā. Lai arī šis tiek uzskatīts par lielāko balvu fondu esporta spēļu vēsturē, tomēr ļoti bieži līdzīgas summas apgrozās arī daudzot citos video spēļu turnīros. Starp citu, arī Latvijā ir profesionāli spēlētāji, kuri ar to nodarbojas profesionāli. 

Profesionālas esporta organizācijas

Gluži tāpat kā tradicionālajos sporta veidos, arī esportā tiek veidotas organizācijas, kurās tiek pulcināti labākie pasaules spēlētāji, piedāvājot tiem konkurētspējīgu atalgojumu, kā arī, nodrošināti treniņiem piemēroti apstākļi, lai spēlētājs varētu uzlabot savu un komandas kopējo izaugsmi. Profesonālo esporta organizāciju rindās ir iespējams sastapt ne tikai spēlētājus, bet arī trenerus, analītiķus, dietologus, psihologus, fiziskos trenerus un pat tulkus. Katram no šīs komandas ir savi uzdevumi, lai spēlētājs un komanda varētu sasniegt pirmās vietas turnīros. 

Esporta tiešraides

Pētījumos norādīts, ka 2018.gadā, piemēram, kopējais esporta skatītāju skaits notiekošajās tiešraidēs bija aptuveni 65 miljoni. Salīdzinājumam – pasaules mēroga basketbola līgai NBA skatītāju skaits bijis 52 miljoni, savukārt NHL 36 miljoni. Šobrīd, kad pasaule ir devusies pašizolācijā, tiek lēsts, ka cilvēku skaits, kuri vēros esporta tiešraides, būtiski pieaugs, tādā veidā apsteidzot arī beisbola populārāko līgu MLB. 

Kāpēc esports ir tik populārāks?

Esporta popularitāte ir skaidrojama ar to, ka esports ir vieglāk pieejams nekā tradicionālie sporta veidi, piemēram, basketbols vai futbols. Spēlētāji var piedalīties dažādos turnīros, sacenšoties ar spēlētājiem no visas pasaules. Tas nozīmē, ka ikvienam no mums, sēžot mājās, ir iespējams praktizēties, lai kļūtu par esporta spēlētāju. Protams, lai varētu to darīt augstā līmenī, nepieciešams jaudīgs dators. Ir paredzams, ka šis sporta veids nākotnē kļūs vēl populārāks, tāpēc noteikti ir vērts sekot līdzi aktualitātēm šajā sporta veidā. Pasaulē labākie esporta spēlētāji pelna miljonus, tāpēc noteikti ir interesanti ielūkoties viņu dzīvesveidā, saprast, kā viņi tikuši līdz šādam līmenim. Iespējams, arī kādam no jums šis ir ieinteresējis, un, ja kādu laiku esat spēlējuši video spēles, varbūt ir laiks to visu pacelt nākamajā līmenī. Internetā ir pieejami dažādi video, kuros spēlētāji dalās ar savu pieredzi, sperot pirmos soļus profesionālajā spēļu pasaulē. Ir vērts iegūt pēc iespējas vairāk informācijas, lai varētu kļūt par labu spēlētāju.