Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) ir pārliecināta, ka pozitīvu koronavīrusa testu gadījumā tiks veikti nepieciešamie aizsardzības līdzekļi, lai nebūtu jāatceļ Grand Prix izcīņas.

Domāju, ka situācija tagad ir atšķirīga no Melburnas, jo zināšanas par šo vīrusu atšķiras. Ir iespējams paredzēt un pasargāties no daudz kā,” norāda FIA medicīniskās komitejas vadītājs Žerārs Seilāns (Gerard Saillant). “Ja mums ir viens vai pat desmit pozitīvi gadījumi, izplatības kontrolēšana no medicīniskās puses nav problēma.

Jāpiebilst, ka sezonas pirmajā posmā Austrālijā “McLaren” komanda atsauca savu dalību, kad viens tās darbinieks izrādījās inficēts. Nākamās diennakts laikā vairums braucēju devās mājup vēl pirms oficiālā paziņojuma par sacīkšu atcelšanu.

“F1LV

Tikmēr FIA prezidents Žans Tods uzsvēra, ka ir svarīgi izvairīties no līdzīgām situācijām kā Austrālijā pieredzētās. Šobrīd pie tā tiekot aktīvi strādāts.

Kārtējo reizi apdraudēta Silverstounas sacīkšu norise. Lielbritānijas valdība ir oficiāli apstiprinājusi, ka visiem iebraucējiem būs nepieciešams pavadīt 14 dienas karantīnā, kas nozīmē, ka Anglijā paredzētās sacīkstes nāksies aizstāt ar Hokenheimas trasi vai arī pārcelt uz pašu sezonas sākumu, samainot to vietām ar Austrijas GP, kur būtu jānotiek šī gada pirmajam posmam.