Formula 1 īpašnieku “Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs paziņojis, ka čempionāts atteicies no idejas aizvadīt sprinta sacīkstes ar apgrieztu starta kārtību kā alternatīvu ierastajam kvalifikācijas formātam. Jau vēstījām, ka šīs ieceres apstiprināšanai bija nepieciešama vienbalsīga komandu piekrišana, taču “Mercedes” piedāvājumu noraidīja. Vēlāk kļuva zināms, ka arī viņu sadarbības partneri “Racing Point” nav vēlējušies veikt izmaiņas. Kerijs gan norādīja, ka joprojām turpinās darbs, lai atrastu veidus kā uzlabot sacīkšu šovu.

Šonedēļ kļuva oficiāli zināms šīs sezonas kalendāra sākums. Kerijs norādīja, ka visi šie posmi tiks aizvadīti pie tukšām tribīnēm, taču jau rudenī iecerēts nodrošināt līdzjutējiem iespēju vērot sacīkstes klātienē, ievērojot visus piesardzības pasākumus, tostarp savstarpējo distanci. “Liberty Media” vadītājs arī norādīja, ka lielāku skaidrību kalendārā līdz mēneša beigām diez vai izdosies gūt, tomēr mērķis aizvadīt vismaz 15 posmus palicis nemainīgs.

“F1LV

Ja kāda F1 čempionātā iesaistīta persona sacīkšu nedēļas nogalē tiks diagnosticēta ar pozitīvu Covid-19 testu, tas neietekmēs Grand Prix norisi pat tad, ja inficētā persona būs kāds no braucējiem. Katras komandas pārziņā ir parūpēties par rezerves braucēja nodrošināšanu, kurš varētu ieņemt inficētā braucēja vietu. Katrs komandu darbinieks tiks pārbaudīts ik pēc 2 dienām un inficēšanās gadījumā tiks nodrošināti visi nepieciešamie pasākumi, lai inficētā persona neizplatītu vīrusu un tiktu pienācīgi aprūpēta. Sacīkstes notiks arī gadījumā, ja kāda komanda atsauks savu dalību, kā tas notika Austrālijā ar “McLaren”.