Foto: Prema

Līdz ar Formula 1 čempionātu Austrijā šajā nedēļas nogalē atklāta sezona arī jaunajiem talantiem, kuri startē F2 un F3 čempionātos.

Formula 2 čempionātā pārliecinošu pole position izcīnīja “Renault” protežē Guanju Žou. 21 gadu vecais ķīnietis bija nepilnu pussekundi ātrāks par Felipi Drugoviču, bet otro starta rindu ieņēma Žou komandas biedrs “Uni Virtuosi” sastāvā Kalums Ailots, kā arī dāņu supertalants Kristians Lundgārds. Miks Šūmahers noslēdza labāko piecinieku.

Pirmajā braucienā pēc aizraujošiem pirmajiem apļiem izveidojās izteikta trīs vadošo braucēju grupa. Tās priekšgalā Žou, viņam sekoja Ailots un Šūmahers. Žou bija pirmais no šīs grupas, kurš devās pēc jaunām riepām. Ailots pēc sava pitstopa atgriezās viņam priekšā, taču ķīnietis atguva pozīciju. Šūmahers pēc sava pitstopa nonāca priekšā abām “Uni Virtuosi” mašīnām, taču ar vēsām 18 collu riepām, Mihaela Šūmahera dēlam ātri vien nācās samierināties ar atgriešanos trešajā vietā. Problēmas ar pārnesumkārbas elektroniku pielika punktu Žou cerībām.

“F1LV

Drīz vien problēmas piemeklēja arī čempionāta veterānu Artjomu Markelovu. Krievu sportists palika malā un trasē devās drošības mašīna. Braucēji sakārtojās cieši viens aiz otra. Sacīkstēm atsākoties, Šūmaers pieļāva kļūdu. Pēc izbraukšanas caur drošības joslu vācietis jau bija ārpus punktu zonas. Startējis no 13. vietas, pateicoties ļoti agram pitstopam, uz otro vietu bija pakāpies Markuss Armstrongs. Pēdējos apļos jaunzēlandietis “ART” mašīnā nodemonstrēja pozīcijas nosargāšanas paraugstundu un izcīnīja otro vietu priekšā F3 čempionam un Šūmahera komandas biedram Robertam Švarcmanam. Labāko sešiniekā iekļuva arī Lundgārds, Tiktums un Alezī, kurš ar mīkstākām riepām bija lielākais drošības mašīnas fāzes ieguvējs.

Drugovičs un Deletrazs ieņēma pirmo starta rindu otrajam braucienam, nosargājot savas pozīcijas startā. Armstrongam no septītās pozīcijas jau pirmajā aplī izdevās pakāpties uz trešo pozīciju un apdradēt Deletraza otro vietu. Daruvalas un Giotto sadursme izraisīja drošības mašīnas fāzi. Pēc tās Armstrongs pakāpties augstāk nespēja, bet sacīkšu vidū arī viņu piemeklēja tehniskas problēmas. Jaunzēlandietis izstājās, izraisot vēl vienu drošības mašīnas fāzi. Sacīkšu otrajā pusē Šūmahers un Macušita sarīkoja lielisku cīņu par sesto vietu, taču līderiem nekas nemainījās – debitants Drugovičs uzvarēja, Deletrazs palika otrais, bet uz trešo vietu pakāpās Daniels Tiktums ar “DAMS”. Ailots atradās astotajā pozīcijā pirms kļūdas, kas pēdējo punktu ļāva savākt Džekam Eitkenam.

Formula 2 Austrijas posma rezultāti

Formula 3 čempionāta kvalifikācijā labākos rezultātus uzrādīja Sebastians Fernandezs un Lirims Sendeli, taču daudz prieka turpinājumā abiem nesekoja. Fernandeza vājais starts ļāva trim braucējiem nonākt blakus pirmajā pagriezienā. Viņa mašīna saskārās ar “Prema” braucēja Oskara Piastri formulu. Bojājumi lika doties boksos, kamēr Piastri apsteidza Sendeli. Vācieša ātrums bija pazudis. Vispirms viņu apdzina Piastri komandas biedrs Lougans Sardžents, bet līdz finišam Sendeli jau bija atkritis līdz piektajai vietai arī aiz Peroni un Vesti. Šī bija satriecoša atgriešanās Aleksandram Peroni pēc smagas avārijas pērn Moncā, kas pielika punktu viņa 2019. gada sezonai.

Britu F3 čempions Klements Novalaks tika pie pole position sprinta braucienam. Pirmajos apļos viņam nācās piekāpties Liamam Lavsonam un Deividam Bekmanam. Gandrīz viss vadošo desmitnieks turējās ļoti cieši cits aiz cita, taču cīņas par otro pozīciju, kurā iesaistījās arī Ričards Veršors, ļāva Lavsonam iekrāt nelielu handikapu. Tas pazuda, kad trasē tika sūtīta drošības mašīna, jo 16 gadus vecais Romans Štaneks izpostīja DRS zonas zīmi, piegružojot trases starta-finiša taisni. Pēdējos apļos bez DRS palīdzības konkurenti nespēja uzbrukt Lavsona pozīcijai un jaunzēlandietis izcīnīja uzvaru. Pirmā brauciena uzvarētājs Piastri augstāk par astoto vietu nespēja pakāpties.

Formula 3 Austrijas posma rezultāti

Nākamais posms gan F2, gan F3 čempionātā jau nākamnedēļ risināsies turpat Austrijā. Formula 3 čempionātā kopvērtējuma priekšgalā atrodas divi Okeānijas pārstāvji – austrālis Piastri ar 30 punktiem un jaunzēlandietis Lavsons ar 23 punktiem. F2 sacīkstēs visvairāk punktu guva Ailots (27). Viņam seko Švarcmans (23), Drugovičs (21) un Tiktums (20).