Foto: FIA Formula 3

Līdzās Formula 1 čempionātam otro nedēļu pēc kārtas Austrijā savas prasmes pārbaudīja jaunie talanti F2 un F3 čempionātos, kamēr pāri okeānam IndyCar čempionātā tika aizvadīts dubultposms ‘Road America’ trasē Viskonsīnā.

Formula 2

Pole position pirmajam braucienam ieguva “Red Bull” protežē Juki Cunoda, taču to pārvērst uzvarā viņam neizdevās. Sacensību starts aizkavējās par vairākām stundām – vispirms F1 kvalifikācijas dēļ, bet pēc tam, lietum nemazinoties, zaļā gaisma tika dota īsi pirms pl. 19:00 pēc vietējā laika, aptuveni stundu pēc pirmā mēģinājuma uzsākt sacīkstes aiz drošības mašīnas. Radio problēmu dēļ Cunoda palika trasē pāris apļus ilgāk kā komanda vēlējās, tādēļ pēc sava pitstopa viņš trasē atgriezās aiz Guanju Žou, Roberta Švarcmana un Kaluma Ailota. Pēdējos apļos “Uni Virtuosi” braucēju Žou un Ailota temps ļoti strauji kritās. Švarcmans izcīnīja uzvaru no sestās starta pozīcijas, kamēr Cunoda nepaguva viņu noķert. Žou ar tikai 0,1 sekundes pārsvaru izdevās noturēt Šūmaheru sev aizmugurē.

Sestdienas varoņiem sprinta braucienā sausā trasē svētdien klājās krietni sliktāk. Švarcmans saslīdēja un izstājās jau pirmajā pagriezienā, tehniskas ķibeles piemeklēja Cunodu, bet Šūmahera centieni tikt pie pjedestāla beidzās, kad viņa mašīnā izpūtās ugunsdzēšamā aparāta saturs. Dānis Kristians Lundgārds jau pirmajos apļos tika garām Danielam Tiktumam, kurš sacīkstes sāka no pirmās pozīcijas. Lundgārda “ART” komandas biedrs Markuss Armstrongs finišēja trešais.

“F1LV

REZULTĀTI

KOPVĒRTĒJUMS

Formula 3

Spēcīgā lietus dēļ Formula 3 pirmajā braucienā izdevās aizvadīt tikai mazliet vairāk par pusi sākotnēji paredzētās distances, līdz ar to tika piešķirti puspunkti. Pārliecinošu uzvaru no pole position izcīnīja “Prema” braucējs Frederiks Vesti, kamēr abas atlikušās vietas uz pjedestāla tika “Trident” braucējiem. Lirims Sendeli veica satriecošu startu, kurā pakāpās no sestās uz otro pozīciju un nosargāja to līdz brīdim, kad brauciens tika apturēts, bet Deivids Bekmans noslēdza labāko trijnieku.

Otrajā braucienā par uzvaru cīnījās Džeiks Hjūzs un Liams Lovsons, tomēr trīs apļus pirms finiša Lovsons pieļāva kļūdu un ietriecās Hjūza mašīnā, liekot abiem braucējiem izstāties. Piepeši par līderi kļuva 16 gadus vecais Teo Poršārs no Francijas. Trasē devās drošības mašīna un par savu pozīciju Poršāram vairs nebija jāuztraucas. Aiz viņa palika Logans Sardžents, bet Bekmans arī otro braucienu noslēdza 3. vietā.

REZULTĀTI

KOPVĒRTĒJUMS

IndyCar

Ļoti aizraujošā startā pole position ieguvējam Džozefam Ņūgārdenam izdevās nosargāt pozīciju cīņā ar Raienu Hanteru-Reju. Līdz pitstopam Ņūgārdens kontrolēja tempu, taču noslāpšana pie saviem mehāniķiem maksāja dārgi. Cīņu par uzvaru uzsāka veterāni – Vils Pauers atradās priekšā Skotam Diksonam, tomēr uz boksu apmeklējuma rēķina jaunzēlandietis tika garām savam senajam cīņu biedram. Notikumiem un kontaktiem bagātā sacīkšu otrajā pusē Diksons un Pauers saglabāja savas pozīcijas, kamēr trešo vietu izrāva debitants Alekss Palou.

Pēc trim uzvarām pirmajos trīs posmos Diksona dominanci izdevās pārtraukt viņa “Chip Gannassi Racing” komandas biedram Fēliksam Rozenkvistam. Par ļoti aizraujošiem pirmajiem apļiem parūpējās Pauers, vispirms izsitot Hanteru-Reju, tad saduroties ar Greiemu Reihalu, bet vēlāk pats izbrauca cauri grants joslai pēc soda saņemšanas. Diksonam nācās atzīt jaunās paaudzes pārākumu – 21 gadu vecais Patrisio O’Vārds atradās priekšā Palou un Hertam, taču Rozenkvists prata atgūties pēc pirmā apļa notikumiem, kad viņa mašīna saskārās ar Reihala spēkratu. Par spīti lēnam pitstopam, zviedru braucējs panāca O’Vārdu, kurš pēdējos apļos cīnījās ar saķeres problēmām. Bijušie F1 piloti Rosi un Ēriksons sasniedza finišu trešajā un ceturtajā vietā, bet sešinieku noslēdza amerikāņi Herta un Feruči.

REZULTĀTI un KOPVĒRTĒJUMS