Ar neticami ciešu finišu un “Hyundai” ekipāžas Dani Sordo un Karlosa del Bario uzvaru noslēdzies FIA Pasaules rallija čempionāta 6. posms – Rallijs Sardīnija Itālijā. Beļģis Tjērī Noivils pēdējā brīdī izrāva otro pozīciju, nodrošinot “Hyundai” dubultuzvaru, bet Sebastiens Ožjē no “Toyota” noslēdza pjedastālu. Sordo šis bija pirmais rallijs kopš Meksikas posma vēl pirms vīrusa izraisītās pauzes.

Ceturtdien “shakedown” treniņā dalīti ātrākie bija Tanaks un Evanss. “Shakedown” piedalījās arī Andreass Mikelsens ar nākamā gada “Pirelli” riepām un “Citroen” WRC automašīnu.

Piektdienu ļoti spēcīgi iesāka “M-Sport” braucēji, Tēmu Suninens izvirzījās līderpozīcijā, bet 12 sekundes aiz viņa Esapeka Lapi otrajā vietā. Lapi rallijs gan izvērtās īss – jau nākamajā ātrumposmā viņa “Ford” automašīnai pazuda ūdens spiediens un nācās izstāties. Dienas turpinājumā Suninens turpināja lielisku sniegumu, taču par dienas varoni kļuva Dani Sordo. Spāņu braucējs izmantoja savu vēlo starta pozīciju un uzvarēja četrus no dienas sešiem ātrumposmiem, pārņemot arī rallija līderpozīciju un dienas beigās izveidojot 17,4 sekunžu pārsvaru pār Suninenu. Ar ceļa tīrīšanu pieklājīgi tika galā čempionāta līderis Elvins Evanss. Velsietis pat uzvarēja trešo ātrumposmu un dienu noslēdza piektajā pozīcijā. Kopvērtējuma konkurenti Noivils un Ožjē savstarpēji sadalīja trešo un ceturto vietu, cīnās laikā mainoties arī ar pozīcijām, bet čempionam Tanakam piekares problēmas liedza cīnīties par augstām vietām. Igaunis pēc pirmās dienas astotajā vietā.

“F1LV

Par sestdienas ātrāko braucēju kļuva Sebastiens Ožjē. Seškārtējais pasaules čempions dienu uzsāka ar ātrumposma uzvaru un nepārspēts palika arī dienas pēdējos trīs ātrumposmos. Taču rallija līderis Dani Sordo nepieļāva kļūdas un spēja turēt pietiekamu ātrumu, lai saglabātu ļoti pārliecinošu 27,4 sekunžu pārsvaru pār franču braucēju arī pēc otrās dienas. Taču savu pozīciju noturēt pār Ožjē neizdevās Tjērī Noivilam kā arī nepārliecinošu dienu aizvadījušajam Suninenam. Soms no otrās vietas zaudēja pozīciju pēc pozīcijas un dienu noslēdza piektais, vairāk kā minūti priekšā Tanakam. Astotajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja Kalle Rovanpera, pieliekot punktu savai top 5 finišu sērijai savā neticami stabilajā debijas sezonā. No ceļa noskrēja arī “Toyota” protežē Takamoto Katsuta.

Svētdien cīņa par otro vietu tikai pieņēmās spēkā. Ožjē ar Noivilu turpināja apmainīties ar ātrumposmu uzvarām un pēc 14 ātrumposmiem abus censoņus šķīra vien sekundes desmitdaļa. Abu uzņemtais temps kļuva bīstams arī rallija līderim Sordo. Spānis savu pārsvaru bija samazinājis līdz vien 9,2 sekundēm pirms pēdējā ātrumposma. Pēc “Rally 2” noteikumiem cīņu atsāka arī japānis Katsuta, tomēr piedzīvoja iespaidīgu avāriju. “Power Stage” ātrumposmā neapturams bija Tanaks, izcīnot piecus papildus punktus kopvērtējumā. Ļoti ātrs bija arī Noivils, kurš sadeldēja Ožjē 1,7 sekunžu pārsvaru un izrāva otro pozīciju. Sordo noturēt līderpozīciju nebija viegli un viņa pārsvars tika sadeldēts līdz 5,1 sekundei, tomēr ar to bija pietiekami, lai izcīnītu savu karjeras trešo uzvaru un otro pēc kārtas Sardīnijā. Visu pjedastālu šķīra vien 6,1 sekunde, kas ir visu laiku ciešākais rezultāts WRC vēsturē. Uzreiz aiz pjedastāla klusu, bet stabilu posmu aizvadījušais čempionāta līderis Evanss. “Power Stage” aizvadīja arī “Pirelli” ekipāža, šoreiz ar 2003. gada WRC čempionu Peteru Solbergu pie stūres, bet Andreass Mikelsens pildīja sev neierasto stūrmaņa lomu.

WRC2 ieskaitē uzvaru izcīnīja Pontus Tidemands ar “Škoda” automašīnu, bet WRC3 triumfēja Jari Hutunens ar “Hyundai”. JWRC Mārtiņš Sesks demonstrēja lielisku ātrumu, izcīnot dalīti visvairāk ātrumposmu uzvaru, par ko Junioru ieskaitē arī tiek doti punkti. Tomēr tehniskas ķibeles liedza Mārtiņam cīnīties par uzvaru. Uzvara Tomam Kristensonam, taču Sesks solīdā trešajā vietā. Sesks saglabā savu JWRC kopvērtējuma līderpozīciju.

Kalendārā atlikuši vēl divi asfalta ralliji. Nākamais posms noritēs Beļģijā, daļa arī Spā sacīkšu trasē, bet sezona noslēgsies tikai šonedēļ pievienotajā Moncas rallijā Itālijā, pirmo reizi iekļaujot WRC divas ikoniskākās Formula 1 trases.Rezultāti