Viens no 21. gadsimta motorsporta spilgtākajiem dueļiem starp Luisu Hamiltonu un Niko Rosbergu ieguvi jaunu dimensiju – Rosbergs izveidojis savu sacīkšu komandu, kas startēs Extreme E Series čempionātā, kur savu dalību jau apstiprinājusi Hamiltona “X44” komanda.

Extreme E Series ir jaunizveidots čempionāts, kas savu dienasgaismu ieraudzīs nākamgad. Ar elektrību darbināmie apvidus automobiļi sacentīsies visdažādākajos apstākļos – karstajā Senegālā, tuksnešainajā Saūda Arābijā, kalnainajā Nepālā, sniegotajā Grenlandē, kā arī Amazones lietus mežos, turklāt interese no braucēju vidus ir ļoti plaša – savu dalību jau apstiprinājuši Matiass Ekstroms un Timijs Hansens, bet interesi izrādījuši vēl vairāki spoži braucēji un braucējas. Čempionāta vadītājs ir spānis Alehandro Agags, kurš ir atbildīgs arī par strauji attīstošo Formula E čempionātu.

“Rosberg Xtreme Racing” kļuvusi par devīto komandu, kas apstiprinājusi savu dalību čempionātā. “Čempionāts sniedz lielisku izdevību izrādīt iniciatīvu cīņai ar klimata izmaiņām, kas ir mūsu planētas galvenais drauds,” stāsta Rosbergs. “Kopš beidzu savu F1 karjeru, esmu veltījis savu karjeru atjaunojamām tehnoloģijām. Tā apvienošana ar mīlestību pret autosportu rada piepildījuma sajūtu.”

2016. gadā Niko Rosbergs kļuva par otro F1 čempiona dēlu, kurš pats kļuvis par čempionu pēc Deimona Hila. Zīmīgi, ka arī Rosberga tēvam Kekem ir sava sacīkšu komanda – 1994. gadā izveidotā “Team Rosberg” pērn sadarbojoties ar “Audi” izcīnīja DTM titulu, bet šogad tās braucējs Renē Rasts ir tuvu tam, lai braucēju ieskaitē triumfētu otro gadu pēc kārtas.