Foto: Mercedes AMG F1

Lai gan katram no viņiem kvalifikācijā viss negāja tik gludi kā cerēts, tomēr pirmās trīs starta vietas rītdien Imolas trasē gaidāmajās F1 sacīkstēs aizņems tie paši trīs braucēji, kuri atrodas pirmajās pozīcijās arī kopvērtējumā – Botass, Hamiltons un Verstapens.

Sasniegt pole position nekad nav viegli. Tiešām izbaudīju trasi. Kad spied gāzi grīdā, tad tā ir burvīga. Zināju, ka man pēdējā aplī jāuzlabo rezultāts. Man izdevās atrast tās niansītes, kuras bija nepieciešams. Kad tas izdodas, sajūtas ir lieliskas. Pēc tam mazliet trīcēju, jo bija ļoti jautri,” stāsta Valteri Botass, kurš 15. reizi karjerā izcīnīja pole position. “Cīņa būs aizraujoša. Ceļš līdz pirmajam pagriezienam ir viens no garākajiem visā kalendārā, tādēļ nav šaubu, ka Luiss un Makss centīsies mani noķert, taču šī ir lieliska pozīcija no kuras startēt un cerams, ka temps būs labs.

Valteri paveica lielisku darbu, kamēr man pašam padevās samērā štruntīgs aplis. Tā gadās, ne vienmēr viss rit perfekti,” norāda otrās starta vietas ieguvējs Luiss Hamiltons. “Viņi (Red Bull) ir spēcīgi sacīkšu režīmā. Diemžēl, esmu drošs, ka rītdienas sacīkstes būs diezgan garlaicīgas, lai gan braukšanas ziņā trase ir tik skaista. Garajā taisnē var apdzīt, tomēr tā ir samērā šaura, tādēļ ir grūti sekot aizmugurē. Sākot no pirmā pagrieziena iestājas vilciens, jo nekur citur apdzīt nav iespējams. Sekotājus gaida grūts uzdevums. Cerams, ka DRS sniegs izdevības veikt apdzīšanas pirms pirmā pagrieziena. Mēs savā starpā atrodamies pusdesmitdaļas attālumā viens no otra, taču domāju, ka apdzīšanas veikšanai vajadzīgs aptuveni divu sekunžu aplī pārsvars.” Hamiltons veltījis vēl vairāk atzinīgus vārdus Imolai: “Šādas trases vairs netiek celtas. Es nesaprotu, kādēļ jauniņie vairs nebūvē ko tādu. Šī ir klasika – tai nāk līdzi vēsture, kas noteikti palīdz.

“F1LV

Nezinu, kas īsti notika. Virsbūve bija jānoņem un mehāniķi paveica lielisku darbu, salabojot manu mašīnu, taču tas viss sabojāja manu kvalifikāciju. Nācās braukt ar vidējā sastāva riepām un veikt nevainojamu apli. Mums izdevās tikt tālāk, bet nebija atsauces punkta. Līdz ar to pirmais aplis Q3 tika veikts ar pārāk vēsām riepām, jo iesprūdu aiz konkurentiem. Ritmu tā arī neatguvu, viss ritēja ķēpīgi,” piedzīvoto komentē Makss Verstapens, kurš startēs no otrās rindas uzreiz aiz Botasa. “Ar garajiem nogriežņiem viss bija kārtībā, tādēļ ceru, ka tā būs arī rīt. Cerams, ka maksimālā ātruma ziņā būsim labās pozīcijās. Nedomāju, ka te būs pārāk viegli apdzīt, bet redzēsim, ko spēsim paveikt.