Formula 1 ir paziņojusi par Imolas atgriešanos kalendārā, jo COVID-19 pandēmijas dēļ ir jāpārceļ Austrālijas GP un Ķīnas GP posmi.

Līdz ar to sezona nesāksies 21.martā Austrālijā, bet atklāšanas posms būs nedēļu vēlāk 28.martā Bahreinā, savukārt otrais posmos notiks trīs nedēļas vēlāk 18.aprīlī Imolas trasē, kur F1 čempionāts atgriezās 2020.gadā pēc 14 gadu pārtraukuma. Veiksmīgā sacensību norise Imolas trasē pērn sekmēja tā iekļaušanu rezervistu sarakstā un ņemot vērā situāciju pasaulē, Imolas atgriešanās kalendārā bija ļoti reālistisks scenārijs.

Iepriekš Imola un Portimao trase pretendēja uz Vjetnamas posma vietu, bet ar Ķīnas posma pārcelšanu abām trasēm varētu atrasties vieta 2021.gada kalendārā. F1 pagaidām nav oficiāli apstiprinājuši Portimao iekļaušanu, tomēr visdrīzāk Portugāles posms notiks nedēļu pirms Spānijas GP Barselonā, kas ir ērtākais scenārijs arī no loģistikas viedokļa.

Vēl veiktas izmaiņas kalendāra rudens pusē, kur ASV, Meksika un Brazīlija tagad ir trīs nedēļas nogalēs pēc kārtas, kas ļautu atrast brīvu vietu kalendārā pārceltajam Ķīnas GP posmam, jo Saūda Arābijas GP pārcelts nedēļu vēlāk – uz 12.decembri. Austrālijas GP atradis vietu kalendārā rudens pusē – 21.novembrī starp Brazīliju un Saūda Arābiju.

Gandrīz droši, ka sezonas laikā sekos vēl izmaiņas F1 kalendārā, bet, ja tiks atrasta vieta pārceltajiem Ķīnas GP posmiem, Formula 1 čempionāts varētu piedzīvot pat 24 posmu sezonu.

Izmainītais F1 kalendārs

28.marts – Bahreinas GP
18.aprīlis – Emiljas Romanjas GP
2.maijs – Tiks apstiprināts
9.maijs – Spānijas GP
23.maijs – Monako GP
6.jūnijs – Azerbaidžānas GP
13.jūnijs – Kanādas GP
27.jūnijs – Francijas GP
4.jūlijs – Austrijas GP
18.jūlijs – Lielbritānijas GP
1.augusts – Hungarian GP
29.augusts – Beļģijas GP
5.septembris – Holandes GP
12.septembris – Itālijas GP
26.septembris – Krievijas GP
3.oktobris – Singapūras GP
10.oktobris – Japānas GP
24.oktobris – ASV GP
31.oktobris – Mehiko GP
7.novembris – Sanpaulu GP
21.novembris – Austrālijas GP
5.decembris – Saūda Arābijas GP
12.decembris – Abū Dabī GP