Pavērsieniem bagāta izrādījies Dakaras rallijreida 9. ātrumposms. Tā rezultātā sagrozījusies situācija kopējā ieskaitē gan motociklu, gan automašīnu ieskaitē.

Smagu avāriju piedzīvoja viens no līderiem austrālietis Tobijs Praiss, kurš uz “KTM” motocikla 2016. un 2019. gadā kļuva par sacensību uzvarētāju. Pēc kritiena Praiss palika pie samaņas, tomēr sportists tika nogādāts slimnīcā un sapnis par trešo panākumu ir jāatliek uz nākamo gadu. Hosē Ignasio Kornejo Florimo tagad atrodas vadībā ar 11 minūšu 24 sekunžu pārsvaru pret Kevinu Benavidesu, kurš šodien bija ātrākais.

Automašīnu ieskaitē Stefans Petransels pie “Mini” stūres aizvadīja teju nevainojamu ātrumposmu. Tikmēr viņa galvenais konkurents Nasīrs Al-Atija divreiz mainīja pārsistu riepu, kā arī piedzīvoja navigācijas problēmas un piekāpās Petranselam par 12 minūtēm. Summā abus tagad šķir gandrīz 18 minūtes, bet trešajā vietā esošais Karloss Saincs no Petransela atpaliek jau vairāk kā stundu.

Lielisku dienu aizvadīja lietuvietis Benediktas Vanagas. Ātrumposmā viņam izdevās finišēt 9. vietā, kas summā ļāvis pakāpties uz 12. pozīciju. 43 gadus vecā Vanaga labākais sasniegums Dakarā ir 11. vieta, kas tika sasniegta 2019. gadā.

Kvadraciklu ieskaitē vadībā atrodas argentīnietis Manuels Andujārs. SSV kategorijā čīlietis Čaleko Lopess ir 12 minūtes priekšā konkurentiem, bet smago automašīnu ieskaitē, neskatoties uz “Iveco” pārstāvja Martina Macika uzvaru šodien, Dmitrija Sotņikova pārsvars pie “Kamaz” stūres sasniedzis 45 minūtes.

Līdz rallijreida finišam atlikuši 3 ātrumposmi, kuros sacensību režīmā jāveic vairāk kā 1000 kilometri.

Sacensību rezultāti visās klasēs atrodami ŠEIT.